Areál pevných kontrol zámek Kynžvart

Areál pevných kontrol “ZÁMEK KYNŽVART"

Areál otevřen v září 2021

Pro zkušené orientační běžce představuje náš areál možnost kvalitního tréninku. Začátečníkům zase poskytuje unikátní příležitost kdykoliv si vyzkoušet orientační běh v krásném prostředí zámku Kynžvart. Méně sportovní typy mohou areál využít jako netradiční procházku s mapou po zámeckém parku, která je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Areál se nám podařilo vybudovat ve spolupráci se správou státního zámku Kynžvart a dotaci od ČSOS (Českého svazu orientačních sportů) a měl by fungovat min. 5 let.

Areál pevných kontrol „ZÁMEK KYNŽVART“

Areál je sestaven z 10 kontrolních bodů – dřevěných sloupků, které je nutné nejdříve najít a potom vloženými kleštičkami orazit do mapy. Trasa měří přibližně 2,5 km.

Poznejte zámecký park z jiné perspektivy! Pokud se vám nebo vašim dětem hledání kontrol zalíbí, rádi vás přivítáme na našich pravidelných tréninkách.

Co všechno budete potřebovat?

Především mapu. Tu získáte na pokladně zámku nebo je ke stažení na této webové stránce. I když je trasa jednoduchá a terén přehledný se širokou sítí cestiček, doporučujeme mít s sebou raději buzolu nebo kompas. Co se týče oblečení, doporučujeme dlouhé kalhoty a sportovní obuv.

Originál mapu lze získat na vyžádání na pokladně zámku Kynžvart v otvíracích hodinách.

Adresa: Zámek 347, 354 91 Lázně Kynžvart, www.zamek-kynzvart.cz

Vstup: VOLNÝ

Mapa ke stažení

Instrukce

V mapě je start označen trojúhelníkem a cíl dvojitým kolečkem. Kontroly jsou číslovány a trasa je sestavena v pořadí 1-10. Umístění kontrol je v mapě zakresleno fialovými kolečky. Nicméně pokud si chcete trasu jen vyzkoušet, kontroly si můžete obejít v libovolném pořadí. V terénu najdete v místě kontroly dřevěný sloupek s červenobílým symbolem a kódovým číslem, které se shoduje s číslem kontroly na mapě. Uvnitř sloupku jsou umístěny kleštičky, kterými se označí průchod kontrolou do připraveného políčka na mapě. Mapu je nutné zasunout do otvoru ve sloupku a stisknout kleštičky.

APK se nachází v těsné blízkosti golfového hřiště, nevstupujte prosím na greeny a odpaliště. Návštěva areálu je na vlastní nebezpečí.

Pošlete nám svůj čas

Pokud si chcete zazávodit a porovnat si svůj čas s ostatními profíky, zašlete nám ho na e-mail placekpetr@centrum.cz. Počítá se pouze první pokus v zadaném pořadí kontrol 1-10 a je nutné mít správně oražené všechny kontroly v mapě. Nejlepší dosavadní výsledek v APK “Zámek Kynžvart" drží: Vojtěch Bartoš s časem 13:15.

Kdo s orienťákem začíná, tomu se budou hodit mapové značky  – jsou trochu jiné než na běžné turistické mapě.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com