Tréninky a závody

Tréninky a závody

(aktualizováno 3.3. 2024)

Informace o trénincích naleznete přehledně v kalendáři MLOKu. Pro začínající a mladší děti je nejdůležitější mapový trénink. Podrobné informace uveřejňujeme vždy den předem v přihlašovací tabulce.

Tréninky jsou určeny především pro mládež od 6 do 23 let, ale zúčastnit se mohou i starší nebo mladší s doprovodem. Všichni příchozí zájemci jsou vítáni! Pro bližší informace pište na:  bartosova.jana@volny.cz

Pozn.: atletické – běžecké tréninky jsou určeny pro jednotlivé věkové skupiny (žactvo, dorost, veteránstvo).

Zima už asi nebude, začíná sezóna pěšího orientačního běhu a MTBO:

Pro mladší (i starší) žactvo:

Pro starší žactvo a dorost : rozpis, podrobné info a přihlašovací tabulka – v kalendáři 

  • úterní tréninky – od 15:15 běhací –  (vede Hanka Kožíšková), dle podmínek a situace MTB nebo kolečkové lyže (vede Marek Petruš)
  • středeční tréninky
    • spojený běžecký a MTB/LOB (vede Marek Petruš) – sraz v 15:45 u Rudolfky
  • čtvrteční tréninky
  • individuální – po dohodě s trenéry je možné trénovat individuálně dle tréninkových plánů

 Chystané akce a závody:
Jarní “oblasťáky” , soustředění žactva, štafety, přebor škol a Olympiáda dětí 2024:

22. – 24. 3.  – Soustředění žactva (HD10/12-HD14) – Žihle – Kralovice – přihlášky do 10.3. – psát Janě

24. 3.          – Czech-OTour – park Miraculum 2x sprint v zábavním parku – nutno se přihlásit včas

6. – 7. 4.     – VPM – přebor na krátké + 1. – 2. oblasťák – sprint, krátká

17. 4. (středa)  – ML – Jarní 12minutovka (tradiční)

20. – 21.4.  – MAS – 3.-4. oblasťák – klasika, klasika

4. -5. 5. – MLA – Jarní trojúhelník – Mariánky – 5. – 6. oblasťák – krátká, klasika + přebor ve sprintu

8. 5. (středa)  – ML – Jarní plochá dráha (tradiční)

11. – 12. 5. – Český pohár štafet

15. 5. – Krajský přebor škol – Ostrov

17. – 19. 5. – Soustředění žactva (HD10/12-HD14) – Mariánky – zajišťujeme my (MLA) – pomocné ruce se budou hodit

25. – 26.5.  – BSO – 7. oblasťák – krátká + přebor na klasice

12. 6. – Celostátní kolo přeboru škol

15. – 16.6. –  SKV – 8.- 9. oblasťák – krátká, klasika

23. – 27. 6. Olympiáda dětí a mládeže 2024  v Jihočeském kraji (České Budějovice, Tábor, Hluboká nad Vltavou) – vedoucí výpravy: Karel Rambousek (stanovuje nominační kriteria).

Podzimní oblasťáky

31.8. -1.9. – NEK – WEST CUP ( 1.-2. podzimní oblasťák)

….budou doplněny 

Jarní “béčka”:

27. – 28. 4.2023 Tužín (SJC) – klasika, middle –Žebříček B-Čechy

1. – 2. 6. (LPU) – sprint, middle, klasika – Žebříček B-Čechy

22. – 23. 6. (ONO) – klasika, middle – Žebříček B-Čechy

7. – 8. 9. (KOB Kladno) – klasika, middle – Žebříček B-Čechy 

MČR:

13. 4. 2024 (MOV Ostrava) – Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním OB

18. 5. – 19. 5 (Jemnice – PBM Brno) – Mistrovství ČR ve sprintu + Mistrovství ČR sprintových štafet

8. – 9. 6. (VSP – USK Praha) Mistrovství ČR na krátké trati (kvalifikace, finále)

14. -15. 9. (Tatenice) Mistrovství ČR na klasické trati (kvalifikace, finále)

Termíny všech závodů ve všech orientačních sportech: bližší informace a přihlášky zde: ORIS


Organizace:

OB (+LOB)-  žactvo (do kategorie HD14) – zajišťuje Jana:

– zjišťuje, píše na web a předává informace týkající se tréninků, závodů, soustředění, štafet, apod.

– upomíná přihlašování na tréninky i závody, případně přihlašuje (na tréninky, závody, štafety…)

– organizuje dopravu, ubytování, stravování, apod.

– komunikuje s rodiči i dětmi, vede je k samostatnosti (každý rodič mladších dětí a každý starší HD14 by se měl umět sám umět přihlásit na trénink i na závody)

– vede evidenci a zajišťuje prodej či půjčování mločích dresů, bund, čelenek, buzol, popisníků, lyžařské výbavy

OB – dorost + junioři (od HD16 do HD20)  – zajišťuje Honza Fišák:

(v této sezoně: Sam, Ondra H., Natálka)

– zjišťuje a předává informace týkající se především žebříčkových závodů, dorosteneckých soustředění, štafet apod., zajišťuje přihlašování do žebříčků A, B

– komunikuje s dorostenci, vede je k samostatnosti!

MTBO (+LOB)  – dorostenci (+ starší žactvo) – zajišťuje Marek Petruš

(MTBO v této sezoně: pravidelně: Ondra P., Pepa B., občas: Míra K. Honza S., Honza B.)

–  zajišťuje vše, co je okolo MTBO potřeba

Dotace – zajištuje  Luděk Bartoš (+ vede evidenci a zajišťuje půjčování čipů)

Financevede  Stáňa Opavová (+ zajišťuje komunikaci s TJ Loko)

Finanční rada: Fišák, Opavová, Bartoš, Prinzová


Sezóna OB 2023 byla ukončena:

Podle návrhů kalendáře závodů pro rok 2023 se uskutečnil jarní  i podzimní žebříček.

Na podzim proběhly tyto akce:

Podzimní “oblasťáky”:

01.09.2023 West cup – E1
02.09.2023 West cup – E2
07.10.2023 Oblastní žebříček LPM
08.10.2023 Oblastní žebříček LPM
21.10.2023 Oblastní žebříček ONO
22.10.2023 Oblastní žebříček ONO

Pohár vybojovali: Laděnka, Nikolas, Miky – gratulujeme!!!

Podzimní “béčka”

09.09.2023 Žebříček B-Čechy SNA (Náchod)
10.09.2023 Žebříček B-Čechy SNA (Náchod)

MČR:

16.09.2023 Mistrovství ČR na krátké trati (kvalifikace) Brno PBM
17.09.2023 Mistrovství ČR na krátké trati (finále) Brno PBM

30.9. 2023 Mistrovství ČR ve sprintu (kvalifikace, finále) Opava AOP


 

Zajímavé výsledky

 


Kdykoli je možné si proběhnout trať “areál pevných kontrol” na ploché dráze.


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com