Historie klubu MLOK

Historie orientačního běhu v Mariánských Lázních

Jak šel čas

2020

Na ZODM v Jáchymově a německém Fichtelbergu závodí za Karlovarský kraj M. Bartošová, J. Černý a Ondřej Petruš. V kat. smíšených dvojic DH16 vybíhají M. Bartošová a M. Štěrba (K. Varů) stříbro. Na Světovém poháru v LOB ve švédském Umea a Vindelnu a na ME v LOB v ruském Chanty Mansiysk reprezentuje ČR Vojtěch Bartoš v kat. H21. Jarní část pěší OB sezóny poznamenává celosvětová epidemie koronaviru. V oblasti se tak konají v omezeném počtu startujících pouze tři měřené tréninky. Jeden z nich – krátkou trať – pořádají Bartošovi na Nimrodu. Na podzim oddíl připravuje na Kamzíku krátkou trať pro 400 účastníků. Závod staví Vojtěch Bartoš. Den poté pořádá oddíl veteránské M ČR v parku u kynžvartského zámku. Pro závod, který staví J. Milota, vzniká mapa Zámek Kynžvart. Starší mládež a dorost začíná běžecky trénovat pod vedením juniorského mistra světa v běhu do vrchu (1994), vítěze Dolomiten Mana (2001) a čtyřnásobného vítěze Velké kunratické z let 2000-6 Romana Skalského. M ČR v LOB na kl. v Rejdicích – 3. Vojtěch Bartoš v kat. H21, železničářské M ČR v Mostku – lesní sprint 1. R. Miturová v kat. D45, kl. 1. R. Miturová v kat. D45, M ČR ve sprintu v Lázních Kynžvart – 2. J. Sklenář v kat. H75.

2019

Na zimní univerziádě v LOB v ruském Krasnodaru startuje Vojtěch Bartoš. Oddíl pořádá na stadionu Viktoria Okresní přebor škol. Na celostátním Přeboru škol v Brně závodí za mariánskolázeňské gymnázium Samuel Janoch, Jan Pivec, J. Černý, M. Bartošová a Břetislav Milota. Na LODM reprezentují Karlovarský kraj v kat. H14 S. Janoch a J. Pivec. Na Fit louce u Kamzíku pořádá oddíl pro necelou tisícovku běžců dva závody B žebříčku Čechy-západ. Sobotní middle staví J. Milota, nedělní klasiku L. Bartoš. Pro závody vznikají pod vedením A. Hejny (VPM) mapy Kamzík, Polom, Nimrod a Pstruží jezírka. Na listopadovém zasedání Sportovní komise města je konstatováno, že nejlépe propagovaným sportem v Mar. Lázních je orientační běh a největším propagátorem sportu ve městě je Josef Milota. M ČR v LOB ve sprintu v Novém Městě na Moravě – 1. J. Černý v kat. H14, M ČR ve sprintu v Čáslavi – 3. J. Milota v kat. H60, 2. S. Opavová v kat. D65, 3. J. Fišák v kat. H75, M ČR ve sprint. štafetách v kat DH260 – 1. MLA (S. Opavová, J. Fišák, J. Sklenář, R. Miturová), M ČR na KT v Markoušovicích – 3. J. Fišák v kat. H75, M ČR na kl. v Janově nad Nisou – 3. J. Fišák v kat. H75, M ČR v družstvech v Tisu u Blatna – 2. MLA (J. Milota, S. Opavová, R. Miturová, J. Sklenář), B žebříček Čechy-západ – 3. J. Milota v kat. H60B, 2. J. Fišák, 3. J. Sklenář (oba v kat. H75B).

2018

Černá přestupuje do Slávie VŠ Plzeň i v LOB. Vzniká mapa Viadukt, na které oddíl pořádá Přebor škol Karlovarského kraje s centrem na stadionu TJ Viktoria. Na ploché dráze se opět koná Světový den OB. Je obnovena tradice Jarního kilometru. Oddíl pořádá sprintové M ČR v LOB na golfových hřištích u Zádubu-Závišína – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H20. Pro závod vzniká mapa Prameniště a tréninková mapa Golf. Akce je vypsána jako závod světového rankingu (WRE). Závod řediteluje a staví L. Bartoš. Den poté oddíl spolupořádá spojené M ČR a Německa na KT v Silberhütte – 2. Vojtěch Bartoš v kat. H20. ZODM v Letohradu – mix štafety 2. Karlovarský kraj (M. Bartošová a Marek Štěrba – K. Vary), JMS v LOB ve Velingradu (Bulharsko) – middle 10. Vojtěch Bartoš, štafety – 6. ČR (Vojtěch Bartoš), železničářské M ČR ve Velkých Losinách – sprint 1. R. Miturová, kl. 1. R.Miturová (obojí v kat. D45), M ČR ve sprintu v Táboře – 3. J. Milota v kat. H60, M ČR ve sprint. štafetách ve Zlíně – 1. MLA v kat. DH260 (J. Sklenář, S. Opavová, R. Miturová, J. Fišák), M ČR družstev v Krajníčku – 3. MLA v kat. DH325 (J. Milota, S. Opavová, J. Fišák, R. Miturová, J. Sklenář), B žebř. Čechy – 2. J. Sklenář v kat. H75B. Na vyhlášení ankety o nejlepšího o-sportovce roku se v kategorii Junior LOB umísťuje Vojtěch Bartoš na 2. místě. 

2017

Černá přestupuje do oddílu Slávie VŠ Plzeň. V LOB závodí nadále za MLA. Vzniká mapa Třešnovka, na které oddíl pořádá přebor mariánskolázeňských škol. Vzniká mapa Plochá dráha, na níž oddíl pořádá Okresní kolo Přeboru škol. Také se zapojuje do celosvětového projektu World Orientering Day. Akce se koná v prostoru ploché dráhy, kde vznikl také areál pevných kontrol. „Mloci“ začínají závodit ve výraznějších žlutočerných dresech. M. Bartošová a J. Černý reprezentují Karlovarský kraj na LODM v Brně. JMS v LOB ve Finsku (Imantra), štafety – 5. ČR (Vojtěch Bartoš), železničářské M ČR v Hradci Králové – sprint 1. R. Miturová v kat. D45, kl. 1. R. Miturová v kat. D45, M ČR ve sprintu v Brně – 3. J. Milota v kat. H55, 3. J. Fišák v kat. H70, M ČR na KT v Lipnici nad Sázavou – 2. J. Sklenář v kat. H75, M ČR na kl. v Raspenavě – 3. J. Sklenář v kat. H75, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H55B, prosincový LOB v Carlsfeldu (BRD) – middle 1. Vojtěch Bartoš v kat. H20, kl. 1. Vojtěch Bartoš v kat. H20.

Úspěchy v LOB

Michalec přestupuje do oddílu Radiolektronika Cheb (DCH). Nadále se chce věnovat více ROB. „Mloci“ jsou opět pozváni na vyhlášení nejlepších sportovců Chebska. Od roku 2009 na něm ještě nechyběli. Vojtěch Bartoš je členem juniorského výběru v LOB. Bývalý reprezentant Robert „Brko“ Zdráhal z Olomouce pořádá v M. L. týdenní soustředění pro padesát Izraelců. Vojtěch Bartoš odjíždí na rok studovat – a trénovat – do švédského Älvsbynu. Kromě 31. ročníku JT oddíl pořádá ještě dva podzimní závody OŽ. Černá (D14) a Vojtěch Bartoš (M20) vítězí dvakrát na závodech v LOB v něm. Oberwiesenthalu, M ČR na KT v LOB v Jáchymově – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H20, M ČR na kl. v LOB v Novém Městě na Moravě – 1. J. Černý v kat. H12, 2. M. Bartošová v kat. D12, 5. Václav Bartoš v kat. H17, 2. L. Bartoš, 4. L. Černý (oba v kat. H45), juniorské MS (JMS) v LOB v rakouském Obertilliachu – 14. Vojtěch Bartoš na KT v závodě s hromadným startem, 6. ve štafetách, K. Černá, J. Černý, M. Bartošová a S. Janoch se v Brně spolupodílejí na zisku stříbra pro zpč. oblast ve Vyzývacím poháru žactva, M ČR ve sprintu v Uherském Brodu – 1. J. Milota v kat. H55, M ČR ve sprint štafetách v Uherském Brodu – 1. MLA v kat. DH220 (S. Opavová, J. Fišák, R. Miturová, J. Milota), J. Milota obsazuje 4. místo v nočním sprintu v Benátkách, celkově ve 3denních sprint. závodech Meeting Orientamento Venezia končí na 3. místě, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H55B, 1. S. Opavová v kat. D60B.

30. ročník JT

Vzniká sídlištní sprintová mapa Úšovice. Na jubilejním 30. ročníku JT startuje rekordních 500 běžců. Na podzim pořádá MLOK dosud největší akci v historii oddílu – víkendový dvojzávod republikového žebř. A a B žebř. Čechy. Účast kolem 1200 závodníků. Řediteluje J. Michalec, klas. trať staví L. Bartoš, krátkou J. Milota. Pro závod vznikají mapy Smrčiny a U Chodů od A. Hejny a spol. Václav Bartoš a K. Černá reprezentují zpč. oblast na Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni. J. Sklenář navštěvuje Čínu, kde absolvuje dva sprinty. V Mar. Lázních se odehrává ME v ROB. „Mloci“ se na něm podílejí přípravou tréninkových map a některých závodních map. Trať pro foxoring staví J. Michalec. Vojtěch Bartoš přestupuje do Pragy Praha. V LOB, který běhá nadále za lázeňský oddíl, se dostává do reprezentačního výběru dorostu. Trénuje ho J. Sklenář. K. Černá zvládá za sezónu 61 orientačních závodů. M ČR v LOB ve sprintu ve Studenci – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H17, M ČR v LOB na KT v Abertamech – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H17, Ski O Tour v Rakousku – 1. Marie Bartošová v kat. D14, 1. Václav Bartoš v kat. H14, M ČR ve sprintu v nočním LOB ve Vysokém nad Jizerou – 1. M. Bartošová v kat. D14, 2. L. Bartoš v kat. H45, M ČR ve sprintu ve Valašském Meziříčí – 1. J. Milota v kat. H55, M ČR ve sprint. štafetách – 1. MLA v kat. DH220 (R.Miturová, J. Fišák, S. Opavová, J. Milota), M ČR na KT v Jáchymově – 3. J. Milota v kat. H55, M ČR na kl. v Klepáčově – 3. J. Milota v kat. H55, MS USIC v Ústí nad Labem – 24. J. Fišák ve sprintu v kat. H45, 30. J. Fišák na kl. v kat. H45, 13. v mužských štafetách, 5denní Bohemia v Novém Boru – 2. Samuel Janoch v kat. H10, 4Jour O´Dubs ve Francii – 2. J. Černý v kat. H10, 5denní O-Ringen v Boras (SWE) – 14. S. Opavová v kat. D60K, ME v rogainingu v Černém údolí – 21. J. Milota a Tomáš Sedláček (Kralovice) v kat. MV24, 39. M. Škroch a V. Šrejbr v kat. MO24, WMOC v Götheborgu (SWE) – 8. J. Milota ve sprintu v kat. H55, 38. S. Opavová na kl. v kat. D60, štafeta ve složení Libor Černý, J. Fišák a J. Milota obsazuje 3. a 2. místo v závodech Českého poháru v Kroučové v kat. H165, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H55B, 1. S. Opavová v kat. D60B, 3. J. Fišák v kat. H70B.

Oddíl se účastní LOB

Vzniká mapa Kameniště. O prázdninách se na Fit louce u Kamzíku koná 30. ročník orientačních závodů pro místní karatisty a judisty. Oddíl se opět začíná věnovat LOB. Na zimní olympiádě dětí a mládeže (ZODM) v Novém Městě na Moravě získává Vojtěch Bartoš páté místo mezi staršími žáky. V nominaci se objevují i V. Bartoš, Kateřina Černá a Martina Chladová. M ČR ve sprintu ve Znojmě – 1. J. Milota v kat. H55, 3. S. Opavová v kat. D60, 3. J. Sklenář v kat. H70, M ČR na KT v Teplici nad Metují – 2. J. Fišák v kat. H70, M ČR ve sprint. štafetách ve Smiřicích – 1. MLA v kat. DH220 (S. Opavová, J. Fišák, R. Miturová, J.Milota), M ČR na kl. v Holičkách – 2. J. Milota v kat. H55, M ČR v NOB v Daskabátu – 16. Vojtěch Bartoš v kat. H16, 5denní Croatia Open – 1. Michal Kamaryt v kat. H21A, Slovak Karst Cup – 1. Kateřina Černá v kat. D12A, 2. Jonáš Černý v kat. H10, 1. M. Kamaryt v kat. Open Long, sprint při MS v Benátkách – 3. J. Milota v kat. H55, dvoudenní mistrovství Německa v LOB – Vojtěch Bartoš 2krát 1. v kat. H17, 3. Václav Bartoš v kat. H14, 3. L. Bartoš v kat. H45, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H55B, 3. S. Opavová v kat. D60B, 2. J. Fišák, 3. J. Sklenář (oba v kat. H70B), 4. Vojtěch Bartoš v kat. H16B. Ten získává licenci A.

Nominace na letní olympiádu dětí a mládeže

Vzniká mapa Pottovo údolí. Na letní olympiádu dětí a mládeže (LODM) ve Zlíně jsou za Karlovarský kraj nominováni Václav a Vojtěch Bartošovi (9. na KT). M ČR na KT v Kunčicích – 3. J. Milota v kat. H55, M ČR ve sprintu v Chrudimi – 2. J. Milota v kat. H55, M ČR v roganingu v Broumech – 3. Jana a Vojtěch Bartošovi v kat. XO6, WMOC v Sestriére (Itálie) – 18. J. Milota ve sprintu, 21. J. Milota na kl. (kat. H55), 3E Adriatic Open v Černé Hoře – 4. J. Sklenář v kat. H70, 5E Bohemia v Novém Boru – 2. Václav Bartoš v kat. H12B, B žebř. Čechy – 2. Luděk Bartoš v kat. H45B.

MS ve sprintu v německém Gosslaru

Vzniká sprintová mapa Lidovka. Ke středečním mapovým tréninkům se přidávají čtvrteční běžecké tréninky pod vedením J. Sklenáře. M ČR na KT v Rusavě – 3. J. Milota v kat. H50, 3. J. Sklenář v kat. H70, M ČR ve sprintu v Děčíně – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR na kl. v Mlýnici – 3. J. Sklenář v kat. H70, železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, MS v německém Gosslaru (sprint) – 70. J. Fišák v kat. H65, 23. J. Sklenář v kat. H70, MS v rogainingu v Přebuzi – 86. J. Milota a Vladimír Kovář (Aš) v kat. MO24, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H40B, 1. S. Opavová v kat. D55B, S. Opavová dobíhá 3. ve sprintu v Benátkách v kat. D55.

Bartoš vede tréninky pro mládež

Vzniká sprintová mapa Medvědí pramen. Do oddílu se vrací Luděk Bartoš. S ním přicházejí i manželka Jana a jejich tři děti. Manželé Bartošovi se ujímají vedení mapových tréninků pro mládež. Oddíl si pořizuje nové dresy s motivem mloka – žluté skvrny na šedivém až černém pozadí. M ČR na KT v Nesměři – 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR ve sprintu v Boskovicích – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR štafet ve Stříteži – 3. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Sklenář, J. Milota), M ČR družstev ve Stříteži – 2. MLA v kat. DH275 (J. Michalec, S. Opavová, J. Sklenář, R. Miturová, J. Milota), M ČR v rogainingu v Bělé nad Radbuzou – 2. Jana a Luděk Bartošovi v kat. XO6, železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, ME v radiovém OB (ROB) v Rumunsku – 3. J. Michalec v kat. družstev H50 v pásmu 144 MHz, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B.

Úspěchy B žebř. Čechy

M ČR na DT (poslední před zrušením) ve Skalce – 3. J. Milota v kat. H50, 2. S. Opavová v kat. D55, 2. J. Fišák, 3. J. Sklenář (oba v kat. H65), M ČR na KT v Lažanech – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR ve sprintu ve Zlíně – 1. R. Miturová v kat. D40, 2. J. Milota v kat. H50, 1. S. Opavová v kat. D55, 1. J. Fišák v kat. H65, M ČR na kl. v Kostelci – 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR štafet v Buku u Příbrami – 3. MLA v kat. H180 (J. Sklenář, J. Milota, J. Fišák), železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, 2. J. Fišák v kat. H60, B žebř. Čechy – 2. S. Opavová v kat. D55B, 1. J. Milota v kat. H40B, 3. J. Fišák kat. H65B, J. Fišák obsazuje 2. a 3. místo v kat. H65 ve sprintech v San Marinu.

Úspěch v Italských Benátkách

9. března na vyhlášení nejlepších sportovců Chebska za předchozí rok je nejvýše oceněn J. Milota. 22. dubna umírá ve věku 81 let zakladatel oddílu Lumír Bartoš. Oddíl pořádá M ČR v NOB s doběhem na zimním stadionu. Řediteluje J. Fišák, staví J. Michalec. Pro závod vzniká mapa Balbín od A. Hejny a spol. M ČR na DT ve Svratce 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR ve sprintu v Kutné Hoře – 2. J. Milota v kat. H50, 2. J. Sklenář, 3. J. Fišák (oba v kat. H65), M ČR na KT ve Zdechanovicích – 2. J. Milota v kat. H50, M ČR na kl. v Blansku – 3. J. Sklenář v kat. H65, M ČR štafet ve Skláři – 2. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Fišák, J. Milota), J. Fišák vyhrává sprint v italské Veroně v kat. H65, R. Miturová dobíhá 3. ve sprintu v Benátkách.

Dařilo se v Bohnicích

M ČR ve sprintu v pražských Bohnicích (tam se „mloci“ cítili jako doma) – 2. R. Miturová v kat. D40, 2. S. Opavová v kat. D50, 1. J. Fišák, 2. J. Sklenář (oba v kat. H60), M ČR na KT v Černých Voděradech – 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR na kl. v Koutech – 1. J. Sklenář v kat. H65, M ČR štafet v Malém Hradisku – 1. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Fišák, J. Milota), M ČR a mistrovství Německa v rogainingu v Rittersgrünu – 2. P. Kunc ml. a T. Kamaryt v kat. HH24 jun., 3. J. Milota a K. Pilař v kat. HH40, železničářské M ČR – 2. R. Miturová v kat. D21, mez. policejní závody v Bambergu (SRN) – 3. J. Michalec na kl. v kat. H45, J. Milota vítězí v 5etapových závodech Orienteering Festival při MS v Olomouci v kat. H50L. E. Kuncová už závodí za Severku Šumperk a obsazuje 12. příčku v žebř. A v kat. D20. J. Sklenář vyhrává sprint v italském Alante Alonigo v kat. H65. J. Fišák zvládá za rok 60 orientačních závodů.

Pořádání B žebř. Čechy

JT se z důvodu pořádání dvojzávodu B žebř. Čechy na Lazech nekoná. Sobotní klasiku i nedělní krátkou trať staví J. Milota. Řediteluje J. Fišák. Závody mají značný ohlas na oddílových serverech. Pro závod vznikají mapy Lesný a Lazy od A. Hejny a spol. M ČR na KT ve Zlatých Horách – 3. J. Sklenář v kat. H65, M ČR na kl. ve Vizovicích – 3. J. Sklenář v kat. H65, B žebř. Čechy – 3. M. Bína v kat. H16B, 2. Tomáš Kamaryt v kat. H20B. Oba vybíhají licenci A. E. Kuncová je hodnocena na 13. místě v kat. D18A, P. Kunc ml. na 17. příčce v kat. H20A. V OŽ zpč. oblasti Mariánskolázeňští dominují. Obsazují šest z devatenácti prvních míst, resp. čtrnáct z padesáti sedmi medailových pozic.

Nová mapa

Vzniká mapa Pastýřské odpočívadlo. Mezinárodní trojutkání USIC (TCH, SUI, GER) – 4. R. Miturová v kat. D21, 6. J. Fišák v kat. H45 na kl., 5. J. Fišák ve sprintu, M ČR na KT v Růžené – 3. J. Milota v kat. H45, 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR v HROB v Žacléři – 2. J. Milota a Václav Chotětický (Aš) v kat. HH40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v H40B. E. Kuncová končí v žebř. A na 18. místě v kategorii D18.

MLOCI úspěšní na světových závodech

Na plesu sportovců je J. Milota vyhlášen nejlepším sportovcem M. Lázní za rok 2004. P. Princl přestupuje do oddílu Ekonom Praha. M ČR na DT u Brna – 1. J. Milota v kat. H45, M ČR ve sprintu v Třebíči – 2. J. Fišák v kat. H60, M ČR na kl. – 3. E. Kuncová v kat. D16, 3. J. Milota v kat. H45, M ČR v rogainingu u Kytína – 1. E. Kuncová a Anna Sedláčková (Kralovice) v kat. DD24 jun., Mistrovství Severní Ameriky v rogainingu – 1. J. Sklenář a Antonín Sklenář (bratr, Šternberk) v kat. MSV24, ME USIC v Belgii 3. J. Fišák v kat. H45, sprint v Benátkách – 3. J. Fišák v kat. H60, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H40B, 6. Martin Bína, 14. P. Tengler v kat. H14B. Bína i Tengler získávají licenci A. E. Kuncová obsazuje 18. místo v republikovém žebříčku A v kat. D16, P. Kunc ml. končí 31. v kat. H18A.

MLOCI sbírají úspěchy po celé ČR

Vzniká mapa Lazurové jeskyně od A. Hejny. Koná se 20. ročník JT. Petr Tengler vyhrává kat. H14B na 5denních u Jičína. M ČR na DT u Konic – 2. J. Milota v kat. H45, 2. J. Fišák v kat. H60, M ČR ve sprintu v Josefově – 3. J. Milota v kat. H45, M ČR na kl. u Rejvízu – 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR v rogainingu u Medového Újezdu – 2. M. Škroch a Vojtěch Šrejbr (Ml. Boleslav) v kat. HH, 1. J. Milota a Drahomír Jun (Kostelec nad Černými lesy) v kat. HH40, sprint v Benátkách – 3. J. Fišák v kat. H60. V B žebř. Čechy obsazuje P. Kunc ml. 2. příčku v kat. H16B a získává opět licenci A.

Nové dresy

Vzniká mapa Malé Švýcarsko. Oddíl představuje žluto-modro-bílé dresy s novým znakem, jehož autorem je Karel Tengler. V Lesné a v Maršových Chodech pořádá oddíl na mapě z předchozího MS v rogainingu M ČR v HROB za účasti téměř 120 dvoučlenných týmů. Závod řediteluje i staví J. Michalec. M ČR na KT v Sosnové – 2. J. Milota v kat. H45, MS ve SMIK – 1. P. Princl, M ČR na kl. v Kroučové – 1. J. Milota v kat. H45, 3. J. Sklenář v kat. H60. Tam se znenadání objevuje i E. Richters, který v kat. H60 vítězí. ME USIC (železničáři) ve švýcarském Thunu – 11. Radmila Miturová v kat. žen, 13. J. Fišák v kat. H45, 5. R. Miturová v ženských štafetách, 13. J. Fišák v mužských štafetách. Ak. M ČR na KT v Ostravě – 5. P. Princl v kat. H21. B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B, 6. E. Kuncová vybíhá v kat. D14B licenci A. P. Kunc ml. licenci A neobhajuje.

Účast v rogainingu

MS v rogainingu v Lesné u Tachova – 50. Petr Kunc st. a Petr Kunc ml. (2210 b.), 57. P. Princl a Michal Škroch (2060 b.) v kat. MO, 29. J. Milota a Radomíra Jelínková (1980 b.) v kat. XO, M ČR v HROB u Litvínova – 2. J. Milota a K. Pilař v kategorii HH40, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B. P. Kunc ml. obsazuje v B žebř. Čechy 9. místo v kat. H14B a získává licenci A.

Končí štafetový závod pro místní školy

Vzniká mapa Monty. U školy Sever se koná sedmý a zároveň poslední štafetový závod pro místní školy a gymnázium. Dvanáctiletá Eliška Kuncová vyhrává open závod ve SMIK v rámci prázdninových 4denních OB v Bečově. Za sebou nechává 53 soupeřek. E. Kuncová je členkou osmičlenného výběru, který na M ČR oblastních výběrů žactva obsazuje 4. místo. M ČR na DT u Antonínova Dolu – 1. J. Milota v kat. H40, 2. S. Opavová v kat. D45, M ČR na KT u Šemanovic – 2. J. Milota v kat. H40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B.

Vlastní dresy

Přichází se s vlastním oddílovým dresem. Vendula a Pavla Fišákovy vytvářejí bílo-bleděmodrý batikovaný vzor. M ČR v horském OB (HROB) – 5. J. Fišák a I. Argaláš v kat. HH40, MS ve SMIK – 1. P. Princl, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B, 2. J. Michalec v kat. H40B, 2. S. Opavová v kat. D40B.

MLOK oficiálně

Vzniká mapa Kosatcová louka. Oddíl začíná používat oficiálně název Mariánskolázeňský orientační klub MLOK, jehož autorem je J. Fišák. V Šindelové pořádá MLOK společně s Baníkem Sokolov závody B žebř. Čechy. Nedělní zkrácenou trať staví J. Milota. M ČR na kl. v Ostrově u Tisé – 1. J. Fišák v kat. H55, WMOC v Dánsku – 62. J. Michalec v kat. H40A, VI. MS v závodě s migrujícími kontrolami (SMIK) v Praze – 2. P. Princl, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B.

Trenér Bartoš končí v oddílu

Německým pořadatelům dochází trpělivost s českými běžci, a tak jsou na dvou bavorských závodech hodnoceni odděleně. Na domácí by totiž nezbyla medailová místa. Na JT startuje Ian McKenzie z Austrálie. J. Michalec obsazuje ve finském Tampere na ME policejních sborů 42. místo na kl., akademické M ČR na kl. v Řásné u Telče – 1. P. Princl v kat. H20, ak. M ČR na krátké trati (KT) v Řásné u Telče – 5. P. Princl v kat. H20, M ČR na KT u Železného Brodu – 2. J. Michalec v kat. H40, M ČR na kl. u Železného Brodu – 10. P. Princl v kat. H20, 42. J. Milota v kategorii H21, WMOC v Novém Boru – 46. J. Milota v kat. H40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B, 2. J. Michalec v kat. H40B. Zakladatel a dlouholetý předseda oddílu Lumír Bartoš oznamuje, že končí své působení v oddílu. Nadále chce pouze rekreačně závodit za oddíl Koura Praha. Ten je tvořen rodinami jeho synů Vratislava a Luďka.

MLOK sbírá úspěchy na MČR

Vznikají mapy Kosí potok a Panský vrch od plzeňského kartografa Aleše Hejny. Finále Bayern Cupu u Mitterteichu – 1. P. Princl v kat. H17-20, M ČR na klas. trati (kl.) u Vyššího Brodu – 6. S. Opavová v kat. D40, M ČR štafet v Řásné u Telče – 2. MLA v kat. H50 (K. Pivec, J. Fišák, Ivan Argaláš), 3. MLA v kat. H35 (J. Milota, Oldřich Kodeda – Plzeň, Karel Pilař – Aš), B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B, 1. S. Opavová v kat. D40B.

Úspěch smíšených družstev

Lázeňský oddíl opanuje podzimní závody smíšených družstev v Plzni – 1. a 2. místo. M ČR na DT v Seleticích – 10. P. Princl v kat. H18, Grand Prix Polonia v Bystrzyce Klodzko – 1. S. Opavová v kat. D40, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B, 3. S. Opavová v kat. D40B, 3. Jan Fišák v kat. H50B.

První štafetové závody pro školy

Konají se první štafetové závody pro mariánskolázeňské školy a gymnázium. Účast – 51 tříčlenných družstev. Oddíl pořádá KP 5členných smíšených družstev. První závod s hromadným startem se koná na Kamzíku, druhý u Koliby. Výběhy k prvním kontrolám do sjezdového svahu mají značný ohlas. B žebř. Čechy – 3. J. Milota v kat. H35B, 3. J. Fišák v kat. H50B.

MS ve Skotsku

Koná se 10. ročník JT. J. Milota navštěvuje o prázdninách veteránské MS (WMOC) ve Skotsku. Na lesuprázdných vřesovištích se mu příliš nedaří a do 81členného finále A v kat. M35 nepostupuje. V „béčku“ obsazuje 20. příčku. OŽ – 1. Pavla Fišáková v kat. D12, 1. S. Opavová v kat. D35, B žebř. Čechy – 2. S. Opavová v kat. D40B.

Zájezd do Švédska

Začátkem dubna se na pozvání sportovců z Värnamo koná zájezd do Švédska. Největším hitem se stává pletení pomlázek, o čemž se píše i v tamním tisku. Oddíl v počtu deseti členů absolvuje v místě ubytování několik tréninků a dvojzávod v příměstském lese. V open štafetách končí trio S. Opavová, J. Melichar a J. Milota na 9. místě (56 štafet). V závěrečném závodu v Husquarně vyhrává S. Opavová v kat. D35. M ČR na DT u Hradce Králové – 4. J. Melichar v kat. H18, 38. J. Milota v kat. H21, 5denní Bohemia – 4. J. Melichar v H18A, 3. E. Richters v kat. H50, žebř. A – 8. J. Melichar v kat. H18A, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B. J. Melichar dostává pozvánku do dorosteneckého výběru.

Návštěva ze Švédska

V dubnu přijíždí do M. Lázní skupina padesáti Švédů. Oddíl pro ně připravil několik tréninků a jeden závod s oblastní účastí. B žebř. Čechy – 3. L. Bartoš v kat. H65B. V B žebříčku obsazuje karlovarský student mariánskolázeňské Hotelové školy Jan Melichar šesté místo v kat. H16B a získává licenci A pro další rok. Trénuje pod vedením K. Pivce.

Mistrovství světa OB

Vzniká mapa Lido. Ve dnech 20. – 25. 8. se v Mar. Lázních koná Mistrovství světa. Centrum je na zimním stadionu. Přímo ve městě se běží pouze semifinále na krátké trati. Finále následuje v Karlových Varech. Klasická trať se běží u Žihle, štafety u Ostrova. Většina oddílu se účastní vložených 3etapových závodů, z nichž zůstává několik revidovaných map. Pád tzv. železné opony umožňuje návštěvu závodů na německé straně. U Pechbrunu a Markleutenu obsazují Češi většinu předních příček. B žebříček Čechy – 2. S. Opavová v kat. D35B.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com