JANA 2 X 25

Neobvyklé soutěžení

Ve středu 1. července se na stadionu Viktoria Mariánské Lázně odehrálo nebývalé klání, a to v atletických štafetách na 2krát 25 kol, tj. rovných 10 kilometrů. Účastníky byli pouze členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK, kteří se v tak hojném počtu dostavili z jediného důvodu: Jana Bartošová slavila v ten den právě 2krát 25 let. Štafety byly celkem dvě. Už od začátku bylo jasné, že se nejedná o nějakou selanku, všichni přišli ve sportovním a s úmyslem podat co nejlepší výkon. Kromě samotných běžců bylo totiž přítomno i nemálo dalších diváků.

Začínalo se od těch nejmenších. Jako první vybíhaly Anička Petrušová a Lucinka Pivcová. Štafetový kolík tvořily plastové desky, do kterých závodníci v průběhu předávky vkládali přání pro oslavenkyni. Byla mezi tím i nějaká básnická tvorba, která se později předčítala.

Postupem času byly předávky daleko víc předpisovější, šlo přece o vteřiny.

Všichni ze sebe dávali opravdu všechno.

Vítěznou A štafetu dovedla do cíle – jak jinak – oslavenkyně Jana v čase 38 min. a 27 s., které mloci vytvořili slavobránu. Béčko bylo zhruba o kolo pomalejší (39:59).

Na závěr nesměla samozřejmě chybět společná fotografie.

To ale nebyl zdaleka konec dne. Prakticky všichni se postupně přesunuli na Bartošovic zahradu. Mloci se mávnutím proutku proměnili v gratulanty a přicházeli s květinami, bonboniérami nebo s iontovými nápoji.

Také na zahradě pokračoval – kromě jiného – bohatý sportovní program. Mloci zachytili světové trendy a pod vedením reprezentanta v lyžařském OB, Vojty Bartoše zvládli několikakolový vyřazovací knock out sprint. Běhalo se na mapě Pod blumou 3. Jak název napovídá, jednalo se již o třetí verzi tohoto prostoru. Vítězné časy byl pokaždé kolem minuty a dvaceti vteřin. Kontrolu tvořily pouze krabičky položené na zemi. Běhalo se samozřejmě s čipy. Mapa měla i nějaké měřítko, tím se ale nikdo příliš nezbýval. Do šestičlenného finále se probojovali Vašek a Jana Bartošovi, Veronika Placková, Samuel Janoch, Pepa Milota a Lukáš Pivec. Pokud by snad někdo uvažoval o tom, že finalisti nechají Janu vyhrát, mýlil by se. Běhalo se jak o tituly na M ČR. První byl v cíli Sam před Vaškem a Pepou. Celkovým vítězem soutěže však nebyl Sam, nýbrž David Šrámek, který byl vylosován. Odměnou mu bylo, že si mohl s Janou Bartošovou udělat společnou fotku.

Hlady a žízní určitě nikdo netrpěl.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com