Kolize ve 40 km/h a bronz v Českém poháru MTBO

Poslední závodní víkend MTBO sliboval napínavé souboje o celkové umístění v Českém poháru v okolí středočeského Kostelce nad Černými lesy a i zástupci Mloků měli o co bojovat. Hlavně Ondra Petruš jel do Kostelce potvrdit svůj průběžný bronz v dorostenecké kategorii M17.

V sobotním dopoledním midlu se mu sice při mapovaní nedařilo, přesto skončil na solidním pátém místě. Odpolední sprint rozjel parádně a od první kontroly bojoval o stupně vítězů.  Při postupu na devátou kontrolu se propadl na čtvrtou příčku, když ztratil po mírném zaváhání 14 sekund. Při závěrečných kontrolách však mohutně dotahoval až do …..  Až do kolize ve sjezdu na sběrku. V rychlém sjezdu jel Ondra po asfaltce rychlostí 40 km/h a znenadání mu do cesty vjel neznámý závodník. Po nárazu do jeho zadního kola došlo k tvrdému pádu a „naštěstí jen“ k odřeninám na noze, boku, rameni a zad a poškození kola. Ondra proto došel cca 500 metrů do cíle pěšky a ztratil při tom přes dvě minuty. Závod tak dokončil se ztrátou 2:38 na 6. místě. Body za poslední závod a za přechozích 14 závodů vedlo k zisku bronzu za celkové 3. místo v Českém poháru a k dalšímu úspěchu v roce 2023 po stříbru na MČR MTBO v longu a 7. místu v Young Guns World Series.

Další MLOCI – Pepa Beneš (kategorie M17) a Marek Petruš (veteránská kategorie M40) skončili v celkovém pořadí Českého poháru na stejném 14. místě.

Pár poznámek a zajímavostí na závěr:

  • Ondrův pád vyjde cca na 5 tisíc (zničený dres a cyklistické kalhoty, ztracené brýle, poškozené kolo) ☹
  • Ondra při ošetřování odřenin prochladl a nyní je nemocen ☹
  • Martina Tichovská (mistryně světa) přišla o svou českou neporazitelnost až při posledním závodě. Porazila ji karlovarská Romana Kubínová. Vlastně Romana Škodová. Několik dnů před závodem si vzala Jakuba Škodu. Z toho plyne ponaučení: Chcete-li porazit Martinu, musíte se vdát!!! 😊
  • Jakub dělal vše pro to, aby na svatbu nedošel. Při cyklistickém tréninku před svatbou si vymknul kotník. 😊
  • Liberecký Robert Urbaník zvaný Vorvaň (ročník 1970) odmítal závodit v prestižních veteránských kategoriích M40 a M50, kde závodí spousta veteránských mistrů světa a raději závodil v kategorii M21. Zde skončil na celkovém 10. místě a postoupil mezi mužskou ELITU. Marek Petruš ho letos na stejných tratích v Itálii porážel. 😊

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com