KOMPLETNÍ JARNÍ TROJÚHELNÍK NAKONEC PROBĚHL

Poslední červnový víkend uspořádal Mariánskolázeňský orientační klub MLOK 34. ročník vícedenních závodů Jarní trojúhelník. Ten letošní byl poznamenán problémy, které se naštěstí povedlo zažehnat.

Prvním zádrhelem bylo tradiční datum na přelomu dubna a května, které se kvůli covidu muselo změnit. Pak se zhruba týden před zahájením uvažovalo o změně prostoru pro páteční sprint, neboť plocha v parkovém prostoru po bývalých hamrnických kasárnách nebyla posekána. V metrové trávě se tato disciplína opravdu nedá realizovat. Naštěstí se sekat začalo a sprint proběhl v naplánovaném rozsahu.

Největší paseku však nadělalo nebývalé krupobití spojené s nějakým typem smrště, které se ve čtvrtek prohnaly v širokém pásu od západu přes Nimrod. Jednotlivé popadané stromy a různě velké polomy znemožnily uspořádání již připraveného nedělního závodu na krátké trati, jenž se měl odehrát severně od Rájovské myslivny. Alespoň sobotní klasika zůstala téměř beze změny. V případě neděle tak došlo k akci „kulový blesk“, kdy se během 24 hodin připravil zcela nový závod v části lesa, která nebyla zasažena.

Zpět ale od potíží, jichž bylo 350 účastníků a většina organizátorů ušetřeno, k samotné sportovní stránce akce.

Trojúhelník začal v pátek v podvečer sprintovým závodem, který se odehrál částečně v revitalizovaném parku a z druhé poloviny na přilehlém sídlišti Vora. I přes nevlídné, deštivé počasí byli orientační běžci, které jen tak něco nerozhodí, v cíli spokojeni. Pak už se až do neděle vyčasilo.

     Sprint byl zároveň oblastním mistrovstvím na této distanci. Někteří z řad domácí mládeže si vedli dobře. První místa vyběhli Leona Fišáková (D10), Šimon Klier (H10F), Tomas Placek (H12) a Samuel Janoch (H16), druzí byli Daniela Peláková (D10F), Lucie Fišáková (D12), Martin Kváč, Jan Pivec (H16) a František Kováč (H20) a bronz získal Nikolas Placek (oba H10).

Až na druhou klasickou etapu, která měla centrum v Rájově, přijeli tři borci z výkonnostní skupiny Elita a hned to bylo ve výsledcích znát. 10,7 km dlouhou trať se třinácti kontrolami zalétl nejrychleji Matěj Kamenický z Pardubic v čase 58 min. a 40 s. Na druhém a třetím místě se seřadili František Kolovský (61:48) a Jiří Valeš (67:28, oba Lok. Plzeň). Mimochodem Kolovský dominoval na Jarním trojúhelníku v letech 2012–14 a Valeš jej vyhrál v roce 2016.

Zhruba ve stejném prostou se v neděli odehrála náhradní krátká trať. I přes šibeniční dobu přípravy se tento závod setkal s dobrou odezvou. Na pohyb náročný, podmáčený a místy nepřehledný terén nemůže zklamat. I tentokrát hráli prim „eliťáci“, kteří se na šestikilometrové trati s 19 kontrolami srovnali na medailových příčkách v jedné minutě: Kolovský (33:57), Valeš (34:24), Kamenický (34:53).

Do celkového hodnocení se ale počítali pouze běžci, kteří měli plný počet etap. V hlavní kategorii mužů H21 se na první tři místa prosadili věkem ještě dorostenci. Zvítězil Šimon Stehlík (Lok. Plzeň) před Oldřichem Kohoutkem (Sokolov) a Davidem Němcem (Lok. Plzeň).

Mezi ženami v kategorii D21 dominovala Vendula Ryšavá (Praga Praha) před Terezou Kinkorovou a Věrou Chvalovou (obě Lok. Plzeň).

Úspěchy v mládežnických kategoriích zaznamenali také Mariánskolázeňští: D10F – 1. Daniela Peláková, D10 – 2. Leona Fišáková, 6. Anna Nykodymová, D14 – 8. Natálie Hermannová, H10F – 2. Šimon Klier, H10 – 2. Nikolas Placek, 4. Martin Kváč, H12 – 1. Tomas Placek, 7. Jan Beneš, H14 – 7. Miroslav Kváč, 9. Ondřej Herman, H16 – 2. Samuel Janoch, 3. Jan Pivec. A závodili i někteří dospělí: H21 – 8. František Kováč, 13. Břetislav Milota. Jan Preibisch (disk).

Vítězové ostatních kategorii: D10 – Urbánková (Ostrov), D12 – Gelnerová (Kralovice), D14 – Mayerová (Kašp. Hory), D16 – Kožíšková (Slávie VŠ Plzeň), D18 – Nádeníčková (Nejdek), D35 – M. Ryšavá (Praga Praha), D45 – Folprechtová (USK Praha), D55 – Švarcová (Jenišovice), D65 – Doležalová (Praga Praha), H10F – Soukup (Nejdek), H10 – Haller (Kralovice), H14 – Stehlík (Lok. Plzeň), H16 – Nemšovský (USK Praha), H35 – Ritter (Ostrov), H45 – Čepička (Lok. Plzeň), H55 – Švarc (Jenišovice), H65 – Buriánek, H75 – Novák (oba Sparta Praha)

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com