MČR v OB na krátké trati

Zpráva z Trutnova

V Markoušovicích u Trutnova se 15. + 16.6. konalo MČR v OB na krátké trati. Terén velmi náročný, všude spousta velkých balvanů ve svahu a minimum cest. Na zemi klacky nebo vysoká tráva a kameny. Přelézala se řada těžko prostupných skal. Tratě obtížné, většinou bez možnosti obíhání. Pro závodníky bez zkušeností opravdu nepřekonatelný oříšek.

V sobotu do finále A postoupil pouze Pepa Milota a se štěstím Jan Fišák. Projevilo se to, že u pomalých veteránů v obtížném terénu, je dvouminutový interval málo. Chvilku jsem hledal první kontrolu a už mě měl náš pozdější vítěz. Ve dvou se v takovém terénu lépe dohledává, a tak jsme to spolu dotáhli až do cíle. Bohužel Honza – Mirek Dušín – Sklenář touto metodou Bratrstva kočičí pracky opovrhl, spolupráci odmítl, a finále A mu uteklo o 14 vteřin. Pepa postoupil s přehledem, zatímco Jana Sklenářová a Fanda Kováč páchali chyby. Fanda desetiminutové.
Ve finále A nás bylo 5. A když jsem doběhl dva borce startující přede mnou, bylo jasné, že když mi neutečou, mám bronz. Tak jsem si ho pohlídal. Ostatním se nikterak výrazně nedařilo.

Výsledky

  • Jana Sklenářová D55 (finále B) 8. celkově 24. z 32 závodnic
  • František Kováč H18C 39. celkově 75. z 77 závodníků
  • Josef Milota H60A 12. celkově 12./44
  • Jan Fišák H75A 3. celkově 3./10
  • Jan Sklenář H75B 4. celkově 9./10

JF 17.6.2019

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com