Medaile Lumíra Bartoše za rozvoj orientačního běhu v Mariánských Lázních

U příležitosti 50. výročí orientačního běhu v Mariánských Lázních jsme se rozhodli předat symbolické ocenění lidem, kteří se zasloužili o rozvoj orientační běhu a ovlivnili tak mnoho generací sportovců nejen v našem městě. Pro ocenění jsme zvolili formu medaile, která ponese jméno zakladatele našeho oddílu Lumíra Bartoše.

Lumír Bartoš

Lumír Bartoš byl v době svých studií v Brně atletem, orientačnímu běhu se začal věnovat v šedesátých letech v Teplicích. V té době se orientační běh běhal ve dvojicích. Po přestěhování do Mariánských Lázní se jako sportovec tělem a duší po krátké pauze k orientačnímu běhu vrátil. Začátek orientačního běhu v Mariánských Lázních datujeme na rok 1974, kdy Lumír v blíže neurčený všední den navštívil mapový trénink v Plzni a vstoupil do TJ Lokomotiva, kde založil oddíl orientačního běhu. V roce 1975 odběhl již 11 krajských závodů, přibral k sobě další sportovce z města a v zimě roku 1976 začal systematicky vést oddíl mládeže.

 

Mapa z mapového tréninku v Plzni v blíže neurčený všední den v roce 1974

 

Mapa ze závodu Cena Lokomotivy Plzeň 12.4.1975

 

Mapa ze závodu Ašský štít 13.9.1975, který se konal v Mariánských Lázních

 

Pamětní medaile Lumíra Bartoše byly předány na oslavě 50 let orientačního běhu v ML. Medaile předávala zástupkyně rodiny Lumíra Bartoše jeho pravnučka Šárka Filipová.

Přehled oceněných:

Stáňa Opavová je nejen závodnicí s mnoha sportovními úspěchy, ale i pečlivou hospodářkou našeho oddílu, která je naší jistotou v oblasti financí a prezentace při námi pořádaných závodech.

 

Pepa Milota je neúnavný pořadatel našich závodů, závodník s mnoha úspěchy ve veteránských kategoriích a také autor mnoha článků kterými propaguje náš sport v regionálních periodikách.

 

 

Honza Sklenář je úspěšný trenér nejen špičkových atletů a orientačních běžců, ale i velmi oblíbený trenér žactva. I ve svém věku stále aktivní a úspěšný závodník.

 

Honza Raška Michalec je aktivním závodníkem ve veteránských kategoriích a úspěšným ředitelem při pořádání našich velkých závodů. Je trenérem řady úspěšných orientačních běžců v našem oddíle a i když už není členem oddílu, tak stále pro nás připravuje mapové tréninky.

 

Honza Fišák se jako jediný může pochlubit 50letým členstvím v našem oddíle. Je aktivním trenérem žactva a úspěšným závodníkem ve veteránských kategoriích. V 80. letech převzal vedení oddílu a trénování mládeže od Lumíra Bartoše a je obdivuhodné, že oddíl vede aktivně a velmi úspěšně dodnes.

Děkujeme všem oceněným za to, co pro náš klub MLOK udělali.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com