Mloci závodili na 1. Máje

ORIENTAČNÍ BĚŽCI OSLAVILI 1. MÁJ DVĚMA ZÁVODY

Volný den na 1. Máje se dá prožít mnoha způsoby. Orientační běžci ze západočeské oblasti si na toto datum s předstihem naplánovali dvě akce. Obě uspořádal oddíl KOB Sokolov. Dopoledne se poblíž železniční zastávky Svatava-Podlesí odehrál závod na krátké trati za účasti téměř tří set běžců. Členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK bylo zdaleka nejvíc, přesně 41. V terénu, jenž byl tvořen v podstatě jedním protáhlým kopcem s náhorní plošinou, kde se nalézal vytěžený pískový lom, měla většina tratí 10 – 20 kontrol. Mariánskolázeňští si nevedli špatně a výsledkem bylo čtrnáct umístění na stupních vítězů. První příčky vybojovali Bartoš (kat. H45) a Fišák (H65), druzí byli Zabolotná (HD10L), M. Bartošová (D16), Opavová (D55), S. Janoch (H14) a B. Milota (H16) a na třetích místech skončili N. Placek (HD10L), Sklenářová (D55), M. Janoch (H12), J. Pivec (H14), J. Milota (H35), Kamaryt (H45) a Sklenář (H65).

Odpoledne se přímo v Sokolově konalo oblastní mistrovství ve sprintu. Zdánlivě jednoduchý závod se běžel ve třech různých oblastech: v parku u plaveckého bazénu a u zámku, v městské zástavbě a v rovinaté planině za řekou Svatavou. Množství kontrol na 2 – 3 km dlouhých tratích vyžadovalo pokud možno bezchybné soustředění od začátku do konce, a to při maximální možné rychlosti. V této disciplíně se „mlokům“ už tolik nedařilo. Někteří byli i diskvalifikováni.

Tomas Placek (uprostřed)

Tomas Placek (uprostřed)

Mezi nejlepší se jich prosadilo pouze devět. Pro vítězství si doběhli Opavová, Fišák a T. Placek (H10), stříbrní dofinišovali M. Bartošová, L. Fišáková (D10) a J. Bartošová (D35) a třetí byli M. Janoch, Bartoš a Kováč (H18).

Josef Milota

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com