MLOK OPEN 2020

Celá jarní sezóna závodů byla zrušena a tak můžeme bez nadsázky konstatovat, že v neděli se u Nimrodu konal vrchol jarní mločí sezóny – tréninkový závod nazvaný tradičním názvem pro netradiční závody MLOK OPEN. Na 4 tratích závodilo-trénovalo celkem 115 závodníků, z toho 28 mloků (a 2 skoro-mloci). Tratě byly hodně mapově náročné, terén byl hodný Slavkovského lesa, počasí vlídné. Tratě postavil Vojta Bartoš ve spolupráci s Pepou Milotou.

Samotnému tréninku předcházela sobotní brigáda, do které se zapojilo 11 mloků. Odklízel se nepořádek u bývalého penzionu Nimrod, abychom si před závodníky z jiných oddílů neudělali velkou ostudu a dalo se tu zaparkovat. Podařilo se vyčistit celou plochu, odvezli jsme celkem 4 velké pytle nesmyslných odpadků, z čehož polovinu tvořily plastové láhve.

Při nedělním tréninku – závodě dosáhli mladí mloci moc pěkných výkonů. Ne každému náročné tratě sedly, někdo si vzal příliš silné sousto, když se přihlásil do těžší kategorie. To se týkalo ale hlavně našich veteránů – jejich výsledky se pohybovali někde mezi útokem na TOP10 až po několikahodinové výživné výlety po lesích v okolí. V dalším textu se věnuji výhradně mládeži a předpokládám, že skalní fanoušci našich veteránů si své oblíbence ve výsledcích jistě snadno naleznou.

Na nejkratší trati startovalo 16 závodníků, z toho 5 mloků. Nejlépe běžel na 3. místě Honzík Milota koučovaný během závodu svým taťkou. Zbývající mloci ukázali, že máme o budoucnost v našem oddílu postaráno. Na středně těžké trati S šokoval zbylých 27 závodníků svým vítězstvím Ondra Herman. Kdo chodí pravidelně na tréninky, tak se jeho dobrému výkonu ale vůbec nediví. 3. místo získal Miki Janoch a 4. místo Tomas Placek. Prostě na této trati byli mloci nejlepší. Hezký výkon na těžké trati předvedl i Míra Kváč. Nejvíce obsazenou tratí byla těžká (T). Na startu bylo 47 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Výbornou jarní formu potvrdila Maruška 3. místem, 11. místo patřilo Samovi. Za zmínku stojí i výkon Ondry Petruše, který se s tratí sice pral o něco déle, ale hodně náročný závod zvládl až do konce, což se každému nepovedlo. Na nejdelší trati ELITE si formu přijeli otestovat dorostenci z Plzně a tak bylo těžké se dostat do TOP10. Nejlépe z našich běžel Břéťa (13.místo) a Fanda (17.místo).

Pochvalu mají pořadatelé i závodníci. Povedená akce to byla!

Výsledky jsou zde: https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/mlok-open-2020-1

Tratě a své postupy zakreslujte zde: http://play-map.com/event.php?id=414&lang=czech

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com