MLOK OPEN 2021 prověřil aktuální formu mladých závodníků

Poměrně početná skupina orienťáků (jejichž hlavním cílem není stát se mistrem světa, ale prostě jen sportovat), se obvykle na jaře a na podzim scházívá na závodech oblastního žebříčku, a to nejen na západě Čech. Po loňském jarním zákazu pořádání všech závodů přišel i letošní jarní zákaz. Jak udržet motivaci do dalšího tréninku? Jak dlouho se dá trénovat bez závodění?

Elitní závodníci se pod praporem svazu a blížícího se mistrovství světa neprodyšně uzamkli do své party a získali výjimku pro elitní závody a dvě mistrovství ČR. No jo, ale co s těmi zbývajícím tisíci mladých orienťáků, kteří možná ani neví, že mají chtít být mistry světa (jak by si na svazu přáli)?

Využili jsme proto částečného uvolnění sportovní činnosti a uspořádali měřený trénink pro děti a mládež. Trénink si mohli individuálně vyzkoušet i jejich trenéři a doprovod. Vše za přísných hygienických podmínek, které nám náš svaz neopomněl ve středu ještě připomenout. To mě fakt “potěšilo”. Ale zjistil jsem, že závodníci jsou stateční a dokáží se vyrovnat s kdejakým protivenstvím. Děkuji všem, že je to od účasti neodradilo a podmínky splnili.

Odměnou všem účastníkům byla příjemná změna počasí – sluníčko je opravdu lepší než “kosa, déšť a kroupy”, které v Mariánkách vládly celý minulý týden.

Jako pořadatelé jsme si vystáli frontu na povinné antigenní testy, připravili 6 tratí pro 12 kategorií ,vytiskli mapy u tiskárny, na které vláda zkouší, kolik toho vydrží, do lesa ráno roznesli 21 kontrol a v bažinkách rozehnali roztomilá prasátka do jiných částí lesa.

Poznámka: Omlouvám se, že předchozí text je zkalen mou nespokojeností jak s přístupem naší vlády ke sportování mládeže, tak našeho svazu, který se soustředí na vrcholné události. A aby nedošlo k mýlce, tak v rozhánění prasátek prosím nehledejte žádné skryté významy … a radši se optejte Vojty, kolik jich v lese při stavbě kontrol potkal. 

Zbytek akce už patřil mladým závodníkům a jejich trenérům – trénink byl totiž samoobslužný se startem „na krabičku“, samoodběrem map, označováním průběhu kontrolami i cílem a individuálním vyčítáním čipů v cíli.

Na trénink dorazilo 23 mladých mloků. Ze spřátelených oddílů naší oblasti přijelo dalších 50 žáků a dorostenců. To je hezká účast.

Výsledky nyní analyzují trenéři, možná i upravují další plán tréninků. Myslím však, že hlavním společným vítězstvím bylo, že se tato sportovní událost v podobě měřeného tréninku vůbec uskutečnila. Díky všem za účast.

Veškeré technické informace o tréninku jsou na ORISu. Zde jsou výsledky a mezičasy. Své postupy nahrávejte nebo zakreslujte na play-map.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com