Naši dorostenci Pepa a Ondra vyhráli německé závody LOB

Na německém kopci Döbraberg, nedaleko od našich hranic, se o víkendu konalo Mistrovství Německa LOB. Němci sice nepatří v závodění ke světové špičce, ale pořadatelsky jsou na tom každoročně lépe než my v Česku. Čeští závodníci měli zatím možnost běhat v Rakousku a Švýcarsku, ti nejlepší se nyní proběhnou v Lotyšsku, ale pro běžné závodníky u nás letos zatím žádné závody kvůli sněhu nebyly. Nejbližší jsou plánovány až za 2 týdny. Navíc v Mariánkách nemáme skoro žádný sníh, takže jsme velmi rádi využili pozvánky od německých pořadatelů a na jejich závody vyrazili.

V sobotu byl na programu sprint.

V kategorii D12 vyhrála Laděnka před Aničkou, německé soupeřky na startu chyběly.

V kategorii H17 bylo na startu 5 závodníků. Vyhrál Pepa, třetí doběhl Míra. V ženské elitě běželo 7 závodnic a mezi nimi Maru. Ta i přes problémy s pozdním startem (trochu netradiční pojetí startovacích hodin) a již tradičním popletením pořadí kontrol 😉 skončila na 2. místě se ztrátou pouhých 6 vteřin.

Měli jsme zástupce i mezi veterány a v kategorii Open a stali se tak největším oddílem na sobotním závodě.

Výsledky sobota

V neděli se běžela klasika. Pořadatelům se podařilo postavit velmi hezké tratě s příjemným lyžováním i zajímavými volbami postupů. Počasí bylo mrazivé, sníh měkký, takže ideální podmínky pro lyžování i pády. V kategorii H17 vyhrál Ondra s náskokem 2 minuty před Pepou. Němečtí soupeři sice o něco dále za nimi, ale mistrovské medaile si i tak zasloužili.

Veteránské tratě si proběhli Marek a Luděk.

Výsledky neděle

Němci sice můžou Čechům závidět širokou mládežnickou základnu (koukni na počet startujících v žákovských kategoriích ve výsledcích!) a úspěchy elitních závodníků, ale Češi můžou Němcům rozhodně závidět, že mají schopné bafuňáře a ochotné pořadatele a mají tak možnost se častěji společně sejít a zazávodit si.