ODM 2020

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

Kromě tradičních olympijských sportů bude na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji 2020 zařazen i lyžařský orientační běh (LOB). Stane se tak již potřetí v historii – po Novém Městě na Moravě v roce 2014 a Letohradu v roce 2018.

Organizací závodu byl pověřen oddíl MLOK Mariánské Lázně (při TJ Lokomotiva), kterému pomáhá oddíl Nejdek Orienteering, členové dalších klubů z Karlovarského kraje a zástupci Českého svazu orientačních sportů. Na programu soutěží LOB jsou tři závody: sprint, krátká trať a smíšené štafety dvojic. V každé z kategorií (D16, H16, D14 a H14) startují vždy dva závodníci z kraje, soutěží v LOB se zúčastní celkem 112 závodníků z ČR ve věku 12-16 let.

Závody připravujeme na závodních tratích na Jahodové louce u Božího Daru, které spravuje oddíl LK Slovan Karlovy Vary a které budeme během olympiády sdílet s běžci na lyžích. Druhým sportovištěm, o které se budeme dělit s biatlonisty, je nedaleký lyžařský areál Fichtelberg v Německu. Při závodech LOB bude ve spolupráci s ČSOS použit GPS tracking. V jednání jsou i přímé přenosy České televize.

Základní informace o olympiádě i soutěžích LOB budou k dispozici zde. Doplňující informace a odkazy, na které jste při závodech v orientačním běhu zvyklí, však budeme vkládat na naše oddílové stránky sem.

Novinky

Partneři

Logo Karlovarský Kraj
Logo Český svaz orietačních svazů
Logo Živý kraj
logo český olympijský výbor