SPARUN

Další vydařený ročník Mariánskolázeňsko-lázeňského běhu SPARUN proběhl v sobotu 13.7. v Mariánkách na obvyklé trati Viktorka – Kolonáda – Viktorka (6400 m, výškový rozdíl 60 m – jako výstup na Petřínskou rozhlednu).
Závod již tradičně odstartoval závěrečný úder kotlů v posledním taktu Smetanovy symfonické básně Vltava, provedený živě Západočeským symfonickým orchestrem.
Naši nejlepší borci buďto podlehli zranění nebo se z jiných důvodů nezúčastnili. Mločí prapor tak musel podržet výborný dvanáctiletý Nikolas (32.25) a  pánové Honza Preibisch(27.01) a Petr Placek (29.24). No a Žaneta (39.22), která ovšem proběhla tak svižně, že ji fotoreportéři vůbec nepostřehli. Běžeckou úroveň orientačních běžců – před MLOKy a plejádou českých i zahraničních atletů – předvedl Kuba Ritter (ONO) druhým místem v kategorii do 19 let, časem 24.08.