Úspěch štafety na mistrovství ČR v MTBO

Během Českého poháru MTBO na České Kanadě se jelo i mistroství ČR oddílových štafet dorostu. Problémem ovšem je, že ve většině oddílů (mimo TESLY Brno, Gigantu, MLOKu Mar. Lázně) nejsou tři závodníci MTBO, a tak může jeden závodník z cizího oddílu hostovat.

Trenér MTBO sekce při MLOKU (Marek Petruš) „viděl“ částečnou naději na zisk medaile, ale komplikovala mu v tom neúčast Pepy Beneše, který byl s rodiči v Alpách. Sháněl tedy náhradu na hostování a začaly „trenérské šachy“. Původně dohodnutý David Maier z Liberce dal přednost silnému GIGANTu, kterému odpadl zraněný Eduart Toloch. Dohodl se však s Jakubem Ticháčkem z Jičína, který letos nejel žádný závod MTBO, ale věděl o něm z loňska, že je to výborný závodník.

Přesto většina trenérů a závodníků předpokládala, že si medaile rozdělí TESLA Brno, GIGANT a SPORTICUS posílený vynikajícím Maxmiliánem Webrem ze Smržovky. I tak předpovídal Marek Petruš „přelévání pořadí“ po každém úseku štafety. A závod mu dal za pravdu.

Na prvním úseku se sešlo 5 kvalitních „bikerů“, kteří dojeli do cíle v rozmezí 5 minut v pořadí Radek Lesage (SPORTICUS), Lukáš Tůma (Vrchlabí), David Meier (GIGANT), Matteo La Carbonara (TESLA) a Ondra Petruš (MLOK).

Na druhém úseku se do vedení dostal Matyáš Folprecht z TESLY pronásledován Maxmiliánem Webrem (SPORTICUS) a s deseti minutovým odstupem se na třetí místo se prodral Míra Kváč (MLOK), když předjel slabší závodnici z Vrchlabí a špatně jedoucího Adama Linharta z GIGANTU, na kterého najel dvě minuty.

Třetí úsek sliboval pro Mariánskolázeňské drama. Získá medaili či nezíská?! Dvě minuty náskoku na nejlepšího závodníka MTBO v ČR Tomáše Zrníka z GIGANTu bylo málo, ale bude stačit mladému Víťovi Ouhrabkovi ze SPORTICUSu náskok 10 minut? Nestačilo!!! Víťa neunesl „tíhu okamžiku“ a byl předjet „námi draftovaným“ Jakubem Ticháčkem, který jel výborně a odsunul SPORTICUS na 4. místo se ztrátou skoro 8 minut na MLOKy.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com