V Mariánských Lázních proběhlo školení rozhodčích 3. třídy

Dvoudenní školení rozhodčích 3. třídy uspořádala v Mariánských Lázních v klubovně na ploché dráze západočeská oblast. Účastníků bylo čtrnáct, z toho dvě orienťačky přijely ze středočeských Hostomic.

Vedoucím školení byl předseda oblasti Jan Michalec (DCH), jenž si vzal na starost výklad pravidel, činnost hlavního rozhodčího a počítačové zpracování závodu, jemuž asistoval Pepa Milota (MLA). Ten seznámil přítomné se stavbou tratí, vyhodnotil domácí úkol i závěrečný test s patnácti otázkami. V něm prokázali budoucí rozhodčí velmi dobré znalosti Pravidel OB i Soutěžního řádu. Dokonce většina odhalila skulinku v otázce, zda se tři závodníci (H35, H16 a D21) můžou potkat v jedné kategorii, tedy kromě nějaké tréninkové. Zadavatel měl na mysli jenom tyto tři jmenované kategorie. V otázce ale zapomněl na slovo jenom. Takže správná odpověď zněla, že si můžou všichni dát H21.

Co se týká stavby tratí (D14, D55 a H21) na mapě Radiovka, což byla rozšířená verze mapy Lazy, kde v roce 2007 pořádal MLOK Mar. Lázně dva závody B žebříčku Čechy, tak bylo poznat, kdo ještě neměl možnost nikdy nic postavit, nebo kdo to dělal takříkajíc od boku na první pokus. V předložených pracích ale byly i takové, které by šly beze všeho nebo možná s kosmetickými úpravami z fleku použít.

Po vyplnění závěrečného testu pak každý dostal slovo vyjádřit se k jedné z otázek. Ty nebyly “vycucány z prstu”, všechny situace se totiž udály. Asi půlhodinová diskuze byla velmi zajímavou tečkou za školením. Teď už jen zbývá, aby noví rozhodčí nabyté vědomosti přetavili do praxe.

Hodně štěstí.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com