Spravedlivé výsledky “nespravedlivého” tréninku 10.6.2010 (aktualizováno)

Výčet nespravedlností, které se vám udály během mapového tréninku 10.6.2010:

 1. Tratě byly délkově i náročností nevyrovnané … ostatně, jak už to u štafet bývá.
 2. Mladší závodníci měli kratší tratě než ti starší.
 3. Roznášení kontrol trvalo déle (za což se omlouváme) a tak všem byla před startem zima.
 4. Startér si svévolně startoval závodníky občas hromadně, občas v obráceném pořadí, občas nejdřív mladší, občas starší a někdy pustil staršího na kratší trať.
 5. Mapa byla 1 rok stará.
 6. Ani obvyklé “šamanství” nepomohlo a při tréninku nás doprovázel docela hnusný studený déšť. 
 7. Plachta proti dešti byla malá, museli jste se mačkat.
 8. Stavitel trati si nedokázal sjednat respekt mezi závodníky – občas musel požádat o výpomoc školeného pedagoga.

Pravda je taková, že mapový trénink byl postaven na tři krátké okruhy – starší závodníci měli tratě délky 1,2 až 1,5 km, mladší 0,8 – 1,1 km. Tratě byly farstované, celkem lze napočítat 17 variant postavených tratí. Startovalo se hromadně, občas s hendikepy, aby to bylo napínavější a více motivační. O výsledku rozhodovalo pořadí v cíli bez ohledu na věk a čas startu. Poprvé jsme využili systém firmy SportIdent a celý trénink proběhl s čipy – myslím, že úspěšně. Počasí bylo fakt hnusné. A stavitelé kontrol podcenili časovou náročnost roznášení 18 kontrol v těžkém terénu – za opožděný start se omlouváme. Přišlo celkem 23 závodníků – vzhledem k počasí dost slušná účast! 

Děkuji Vojtovi a Janě za pomoc při roznášení kontrol (dnes jsem měl lékařsky nařízený klidový režim, takže jsem jim nepomohl), závodníkům za pěkné výkony, protože běhali fakt dobře a rychle … a taky za nestěžování si na nespravedlivosti (až na výjimky) a také děkuji těm, kteří nám pomohli kontroly z lesa sebrat.

V konečném pořadí zvítězil Sam (60 bodů), 2. místo vyrovnanými výkony vyběhl Míra Kváč (57 bodů) a těsně třetí skončil Miky Prinz (56 bodů). Myslím, že výsledné pořadí hezky vykresluje zápal závodníků při tomto tréninku a všem třem mladým závodníkům je pořadí “na bedně” odměnou za předvedenou snahu. Ale i ostatní běhali hezky.

Výsledky jsou zde: MLOK-trenink_2020-06-10_vysledky (11.6. v 10:48 opravena jedna chyba, pořadí na 10.-12.místě se změnilo)

Pro započítání do koronatůry navrhuji každému závodníkovi přidat bonus ve výši 1 bodu za fakt hnusný počasí! Jako, že počasí byl další soupeř, kterého všichni zúčastnění porazili! 🙂

Stěžovat si na výsledky, umístění kontrol a další nespravedlnosti můžete ještě zde: https://docs.google.com/document/d/12oui5J-GcOxOZtObtbBMF82uh65OBDwofo3UcFjC6v8/edit?usp=sharing

Výsledky na sportident-centru, kde najdete i všechny mezičasy (čas startu je započítán podle krabičky START, takže není rozhodující pro celkový výsledek a body – tam rozhodovalo pořadí v cíli) a nějaké ty grafy:

 1. okruh: https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/trenink-2020-06-10-1kolo
 2. okruh: https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/trenink-2020-06-10-2kolo
 3. okruh: https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/trenink-2020-06-10-3kolo

Uspořádat trénink s krabičkami bylo trochu náročnější než obvykle, ale nebýt deště a taky tří kol, které museli být vyčítané jako samostatné tři tréninky, tak by to určitě proběhlo víc v pohodě. Doporučuji krabičky a čipy používat i při všech dalších trénincích. 

Mapy všech tratí jsou ve fotogalerii pod článkem. Prostudujte a popřemýšlejte o správné taktice na štafetových závodech.

Čipy, které jste mi po tréninku předali, jsou pojmenované (vašimi jmény) a můžete si je u mne vyzvednout. Kdo si je nevyzvedne, tak je bude mít připravené na startu závěrečného mapového tréninku. Břéťa získá čip před odjezdem na víkendové soustředění.

A fotky jsou zde:

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com