Z rakouských vinic MTBO zlato a bronz

V rakouském Langenlois v blízkosti Kremže se konalo nejenom mistroství Rakouska v MTBO, ale i Český pohár MTBO a Češi jasně dokazovali, že jsou lepší závodníci.  Na zajímavých trasách ve vinicích potvrdili svoji výkonost i zástupci Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK Ondra Petruš a Pepa Beneš.

Záludnost tratí byla hlavně v cestách, které byly ukryty v terénních rýhách a ve spoustě „slepých cest“. Nebezpečný byl i prach a štěrk, který se při sobotní bouřce stal velmi kluzký. Přesvědčil se o tom Pepa, jehož pád v jedné zatáčce nevydržely kalhoty a patka přehazovačky kola byla trochu ohnutá. I přes to skončil v sobotu na krátké trati a v neděli na dlouhé trati na velmi solidním 7. místě.

Pád v sobotu zaznamenal i Ondra, když se v „nulové rychlosti“ vyhýbal rakouské veteránce. I tak skončil s minimální ztrátou na 3. místě. Ještě lépe skončil na nedělní dlouhé trati, kterou vyhrál. V součtu obou závodů skončil na 2. místě dvanáct sekund za vítězným Radkem Lesagem a devět sekund před třetím Eduardem Tolochem.

Konfrontace s rakouskými závodníky dopadla výborně a jsme zvědavi, jak dopadne srovnání se závodníky z celé Evropy na letních závodech MTBO u Máchova jezera. Doufejme, že závodníci Mariánskolázeňského klubu MLOK podporovaný městem uspějí.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Blahopřeji bikerům k výborným výsledkům a důstojné reprezentaci oddílu MLOK v zahraničí.
    Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com