Zpráva z Bretterschachten

Účast MLOKů na pětidenních závodech v Bavorském lese (čili na Šumavě, ale z německé strany) se omezila na jednodenní účast dvou MLOKů z rodiny Macurů, Honzy a Jardy. Dle komentářů ostatních závodníků si k tomu vybrali nejvhodnější den – po prvních dvou propršených a promlžených etapách se v pondělí udělalo v lyžařském středisku Bretterschachten, kde bylo shromaždiště, pěkné zářijové počasí (až na to, že byl červenec). Studený vítr občas i rozehnal mraky, které se od Velkého Javoru, nejvyšší hory Bavorského lesa (a tedy i Šumavy), vůbec nechtěly odlepit.

Fyzicky náročné tratě byly v prudkých svazích a v nadmořské výšce kolem 1000 m postaveny tak, aby závodníky protáhly přes co nejvíce skalních srázů, kamenů a balvanů. Přesto nešlo o orientačně komplikovaný závod, oranžové lampiony byly většinou ve vzrostlém smíšeném lese vidět na sto honů.

Jarda doběhl v M55 v silné mezinárodní konkurenci na 13. místě. Honza v M21E skončil 4. s odstupem 22 vteřin od třetího Janicka Zappy ze Švýcarska. Jen málo tak stačilo (konkrétně stačilo vyvarovat se dvou drobných chyb na konci trati) k tomu, aby Češi vypálili ostatním rybník a obsadili v mužské elitě celé stupně vítězů – pro první a druhé místo si doběhli Matěj Kamenický z Lokomotivy Pardubice a Michal Bořánek z USK Praha. Zato elitním ženám se tento kousek podařil, když první tři příčky v kategorii W21E vybojovaly Baldrianová, Kamenická a Šiková.

Celkově byly tyto závody, co do počtu závodníků srovnatelné s oblastním žebříčkem středočechů, zajímavé svým velmi pestrým mezinárodním složením. Zúčastnili se běžci a běžkyně z 21 zemí světa (resp. z Evropy a Austrálie (!)). V cíli tak bylo možné vyslechnout hodnocení tratí nejen v němčině a češtině, ale také třeba ve francouzštině, angličtině, španělštině, italštině a dalších jazycích.

Mezičasy: http://gadget.o-sport.de/?act=splitsbrowserjs&id=294

Tratě: http://gadget.o-sport.de/?act=map&id=294

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Blahopřeji Honzovi k výbornému výsledku JF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com