7. místo pro Marušku Bartošovou na švédském O-Ringenu

Maruška Bartošová startovala na konci července na 5denních závodech O-Ringen ve švédské Uppsale. Těchto největších závodů na světě se letos zúčastnilo celkem přes 15 tisíc závodníků.

Maruška, která na závodech hostovala v barvách USK Praha, byla přihlášena v kategorii D18. A neztratila se jak mezi 150 soupeřkami, tak ani v mapově náročném severském terénu.

                 

Už v 1. etapě bojovala o umístění v TOP 10, ale chyba těsně před koncem závodu ji posunula na 25.místo se ztrátou 9 minut na vítězku. V dalších etapách se postupně zlepšovala (14., 21. a 13.místo) a do poslední etapy vybíhala již z celkového 12. místa se ztrátou 12 minut na první. A jestliže se ve všech etapách dělaly chyby, tak v poslední etapě to platilo dvojnásob. Marušce se však 5.etapa velmi vydařila a za aplausu diváků dobíhala do cíle na krásném 7. místě.

Trať D18 v etapě 5:

Ve všech etapách v bažinatém terénu běhala časy pod 10 min/km. Ukázala, že mapově i běžecky by se neztratila ani v kategorii D18 Elite, kam se ze zahraničí mohly přihlásit pouze dorostenecké reprezentace.

Výsledky D18 (ale i dalších kategorií) naleznete zde.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Raška napsal:

    Tak příště už za repre v elitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com