TRIO MLOKŮ USPĚLO V TISU U BLATNA

Jediné domácí pětidenní závody v orientačním se za účasti 650 sportovců konaly začátkem srpna v Tisu u Blatna. Kromě Čechů přivítali pořadatelé z oddílu Praga Praha také spoustu zahraničních běžců. Početné výpravy přijely ze Slovenska, Německa, Maďarska, Francie, Španělska nebo Japonska.

Mariánskolázeňský orientační klub MLOK reprezentovalo 15 závodníků, ale jenom tři měli odběhnutý plný počet etap. A právě toto trio se nakonec dokázalo prosadit mezi nejlepší v celkovém hodnocení.

Ve zvlněném až mírně kopcovitém terénu se běhá již od roku 1991, kdy byly lesy poprvé zmapovány za účelem tréninků pro Mistrovství světa. Prostor je to velmi bohatý na různé skalky, kamenná pole i jednotlivé kameny. To jsou vždy vděčné objekty pro umístění kontrol. 1. a 3. etapa se běžely jako krátká trať, 2. a 4. měly klasické parametry a závěrečný hendikep, kdy se vybíhalo v rozestupu podle součtu časů, byl zkrácenou klasikou.

Druhé místo si pohlídala Radka Miturová v kategorii D55, která za vítěznou Kavkovou ze Sparty Praha zaostala v součtu o necelých 9 minut. Pražská závodnice si náskok vybudovala v prvních dvou etapách.

Stříbrný skončil rovněž Honza Sklenář v kategorii H75, kde se mu jeho někteří soupeři díky diskvalifikaci nebo nenastoupení do některé z etap „vyautovali“. Se značným náskokem kraloval této kategorii Švéd Nielsen.

Bronzem do mariánskolázeňské sbírky přispěl Pepa Milota (kat. H60), jenž už nemohl v závěru stáhnout jistý náskok byvších elitních závodníků Šrámka ze Šumperka a Hlaváče z Brna.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com