Další úspěchy MLOKA Ondry P. v Českém poháru MTBO

Znalci vědí, že mezi orientační sporty patří nejenom OB (orientační běh), ale i LOB (lyžařský orientační běh) a MTBO (orientační závod na horkých kolech), kde čeští závodníci patří nejlepší na světě.

Na prvních třech závodech Českého poháru MTBO v okolí Plzně konaných v rámci mezinárodních závodů MTBO dosáhl výborných výsledků Ondra Petruš v kategorii M 14 (muži do 14 let), když získal v Plzni 3. místo ve sprintu, 7. místo na krátké trati a 9. místo na dlouhé trati. Ve všech závodech ho porazil jen jediný zahraniční závodník –  Arnas Sausaitis z Lotyšska.

Český pohár pak pokračoval v okolí rakouské Zettlu na přelomu července a srpna. Tratě zde nebyly tak kopcovité, ale hustá síť cest, po kterých se muselo jet, dělala závody orientačně zajímavými. Ondra zde nenašel zahraničního přemožitele a po sobotním 6. místě na krátké trati si přál bahnitější povrch. To se mu po vytrvalém nočním dešti splnilo, a tak v neděli skončil na 2. místě na dlouhé trati. V žebříčku Českého poháru mu tedy zatím patří 5. místo.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com