Deštivý Kamzík 2020

I přes neplánované deštivé počasí se 22. srpna nakonec uskutečnil 36. ročník závodu amatérů v orientačním běhu, jenž se koná stále na stejném místě, a tím je Fit louka u Kamzíku.

Předpověď počasí se bohužel vyplnila. Celý týden bylo hezky, zato na sobotní dopoledne a částečně i odpoledne připadl stálý deštík. Ten ale – také podle předpovědi – kolem 16. hodiny ustal a pak už to bylo až do nedělního poledne, kdy se sbíraly kontroly a skládaly stany, v pohodě. I přes nepřízeň počasí se na místo akce dostavil vcelku obvyklý počet aktivních účastníků, jichž bylo kolem dvaceti. Někteří přijeli zdaleka a přišlo i pár dalších nezávodníků. Velmi vhod přišel jeden starší oddílový tunel.

Závod měl obvyklé parametry: free order v délce cca 6,5 km se třinácti kontrolami. Amatéři z řad místních karatistů a judistů, jimž je akce primárně určena, mohli jednu vynechat. Co se týká stavby trati, nejednalo se o nějakou víkendovou šoulačku. O tom svědčí i dosažené časy. Vítězem kategorie Profi (aktivní orientační běžci) se stal Fanda Kováč (75:52) před Milošem Kamarytem (92:53) a Břéťou Milotou (103:55). Další místa obsadili Martina Kamarytová (111:30), Jana Kubínová (SKV, 121:22), Radka Jelínková (125:22), Žaneta Pivcová (139:35), loňský vítěz Jaroslav Jirásek (DCH, 97:07, – 1 k.), Maruš Bartošová (71:02, – 2 k.), Jana Bartošová (70:33, – 6 k.) a Jan Pivec (102:48, – 9 k.).

V kategorii Elita (judisti a karatisti) zvítězil poprvé Kamil Špindler (127:35), jenž podle hodinek naběhal jako obvykle něco přes deset kilometrů. Za ním se seřadili Ivan Korol (132:15), Roman Jokel (157:35), Radek Malinovský (166:50), Jiří Klimko (174:25) a Petra Pivcová (223:50, – 2 k.). Poslední jmenovaná vzala s sebou na pár prvních kontrol také naši začínající členku oddílu Zuzanu Měchurovou. Vložený závod Šutry Open si jako jediný dal Fanda Kováč se Zuzanou a Břéťa Milota s Honzíkem. Tak se snad ještě použije na nějakém oddílovém tréninku.

Běhalo se jako vždy s papírovou průkazkou. Na kontrolách byly kromě lampionů i čtvrtky s otázkami. Odpovědi – byť nepřesné – dokládaly průchod kontrolou. Závodníci měli kupříkladu znát, jak se jmenuje nevěsta animovaného Shreka, kolik účastníků měly první novodobé olympijské hry v Aténách v roce 1896, čím proslul Harry Weinstein, jak se jmenuje poslední ze sedmi dětí šéfa Tesly Eltona Muska (X AE A-Xii nevěděl opravdu nikdo), nebo měli dokončit africké přísloví: Někdo, koho kousnul had,… (má navěky strach z žížal) apod. Nejvíce se všichni pobavili odpovědí Miloše Kamaryta, který na otázku, Kdy byla bitva u Little Big Hornu?, sdělil, že byla v USA a že vyhráli Siouxové. Tak to jsme opravdu netušili! Nechyběl ani literární úkol – báseň na téma koronavirus. Nejhezčí dílo vytvořila Jana Bartošová: Vire, vire, čínský draku, máme ji tu jako z praku, v Kocourkově žijeme, běháme a pijeme.

První tři v každé kategorii obdrželi diplom a úplně všichni pak spoustu cen za jakékoliv umístění. A nebyly to nějaké tretky: porcelán, bižuterie, praktické věci do domácnosti apod. Kamarytovi z Nejdku by mohli vyprávět, jak si za ty roky, co na Kamzík jezdí, vybavili dům. Tak třeba ještě někdy příště. Pepa M.

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com