Dorostenci skvěle proslavili MLOK na městském běhu SPA RUN v Mariánských Lázních

V rovníkovém počasí se uskutečnil 11. ročník městského běhu na 6 400 m s mezinárodní účastí v Mariánských Lázních. Jedná se o ojedinělou kulturně sportovní akci. Na stadionu TJ Viktoria Mariánské Lázně od 12 hodin probíhají běhy dětí a mládeže na kratších tratích a živě vyhrává Západočeský symfonický orchestr. Hlavní závod je ve 14 hodin odstartován závěrečným úderem kotle ve Smetanově symfonické básni Vltava. Závodníci vyběhnou parkem na Kolonádu a po Hlavní ulici seběhnou zpět na stadion Viktorky, kde následuje další kulturní program až do vyhlášení výsledků. Letos skvěle vyhrával Zatrub! band.

O vynikající propagaci mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se postarali dorostenci. V kategorii M19 Samuel Janoch zvítězil a Ondra Herman byl třetí.

Z výsledků našich borců:
Ve 12 hodin:  1000 m/ 21 účastníků 6. Tomáš Podzimek 4.05

Ve 14 hodin:  6 400 m/123 – absolutní pořadí: 14. Sam 25.47   24. Pavel 27.43    48. Ondra 30.56     54. Fanda 31.39       57. Pepa 32.07

V 16 hodin odstartoval premiérový ročník běhu S-RACE. Na trase tohoto běhu byla řada překážek: několikrát podlézání páskové pavoučí sítě, plazení pod provázkovou sítí položenou do trávy, šplh na laně, ručkování, angličáky (kliky s výskokem), krabí chůze, výběh velmi dlouhé strmé stráně a následný sešup dolů (nejrychleji to šlo po zadku), překonání prkenné bariéry, průlez oknem, převracení traktorových pneumatik, zapamatování textu a provazochodectví. Nesplnění posledních dvou úkolů bylo penalizováno dřepy s výskokem a chůzí v dřepu. Absolvovat celý S-Race bylo dost obtížné, někteří borci byli na trati přes 2 hodiny. Vítěz Jakub Vencl měl čas 43.10.   Náš jediný zástupce  Fanda Kováč byl 29. v čase 78.58.

Závod probíhal v parkovém a lesním prostoru mezi stadionem Viktorky a Prelátovým pramenem. Byl dobře připraven, ale hůře zorganizován. Diváci vůbec neměli ponětí o tom, kde jsou jednotlivé překážky, takže u překážek žádní diváci nebyli.. Přestože start byl intervalový, tvořily se na některých překážkách fronty závodníků, čekajících až ti, co startovali před nimi, překážku překonají (šplh, ručkování, pneumatiky…)

Myslím, že by to šlo na ploché dráze, před očima diváků, zorganizovat lépe.
Výsledky obou běhů jsou na https://sparun-ml.wixsite.com/sparun

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com