MTBO 5 Days

MTBO 5 Days
MTBO 5days23

MTBO 5 Days – to je takové malé pětidenní Tour de France pro orientační šílence na horských kolech. V červenci na začátku prázdnin se sjelo 837 takovýchto šílenců z 22 států světa pod Bezděz u Máchova jezera, kde si mohli vyzkoušet české terény před srpnovým mistrovstvím světa dospělých a juniorů v nedalekém Jičíně. Nejdále to měli závodníci z Austrálie a museli si připadat jako doma, když bylo prašno a velmi teplo. Jen místo klokanů mohli potkat v českých lesích „vysokou“ a davy turistů.

V kategorii M17 obstál zástupce MLOKU Ondra Petruš závodící za podpory města Mariánské Lázně. Sice se mu nepodařilo dostat v etapách na stupně vítězů, ale po stabilních výsledcích skončil celkově na 6. místě v konkurenci 33 závodníků z 10 států světa jako třetí nejlepší Čech.

Ve veteránské kategorii M40 skončil po pěti dnech závodů Marek Petruš na 28. místě v konkurenci 65 závodníků ze 13 států světa.

Další závody čekají Ondru na konci července na moravské Rusavě a (i když je dorostenec) má šanci se dostat do reprezentačního výběru pro mistroství světa juniorů.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com