Mloci a žáby v bažinách na Třídomí

V sobotu 5.5. a v neděli 6.5. uspořádali sokolovští dvoje oblastní závody ve svém domácím a oblíbeném prostředí na Třídomí.

V sobotu a hlavně pak v neděli se nedal přeslechnout žabí koncert a navíc se do lesa a luk se spoustou bažin a potůčků rozběhla spousta mloků. V sobotu, kdo nedoběhl včas a neměl mapník, tak tomu se veškerá mapa ve slejváku rozpustila…a musel doběhnout jen mločím instinktem….

Sobotního oblastního žebříčku se z dětí a mládeže zúčastnili: kynžvartští Nikolas, Tomas, Natálka, holky ze školky Anička a Lucka, ze starších pak: Ondra P., Honza a Břéťa, Maruška a Vojta, Honza P., Sam a Fanda – dorostenecká mločí skupina byla komplet!

Na nedělním Mistrovství oblasti na dlouhé trati se na startu ukázali opět všichni kynžvartští a malá Lucka, navíc dorazili ještě Maruška a Honzík Benešovi a Míra a Martin Kváčovi, s Mírou v kategorii startoval ještě Ondra P. Dorostenci se opět sešli v plné sestavě doplněni dokonce ještě o nastávajícího mloka Honzu Pavlíka, který se takto napoprvé pral s těžkou tréninkovou tratí.

A jak si naši mloci vlastně vedli?

V nejmladší kategorii jsme měli Aničku a Lucku, které s doprovodem našly všechny své kontroly. Maruška a Martin se zatím drželi fáborkové trati HD10F, ve které se Martinovi šikovným zkracováním podařilo dokonce vyhrát, tak věřím, že na jarním trojúhelníku se vrhne již do H10. Maruška ztratila bohužel cenné minutky zkoumáním toho, jak si má orazit mapový start :), inu cenná zkušenost do dalších závodů.

Honzík Milota vyrazil sám na tréninkovou trať TF a vyhrál!

V kategorii H10 startoval Nikolas, který si v sobotu pěkných 20 minut pohledal pětku, čímž se připravil o druhé místo, v neděli už si dal ale zkušeně pozor a bylo z toho skoro první místo (uteklo o půl minutky).

V H12 nás po oba dny zastupoval Tomas a po oba dny si doběhl pro krásné druhé místo, v sobotu mu vítězství uniklo jen o vlásek, v neděli se přidal Honzík Beneš, který na jednom ze svých prvních závodů sbíral cenné zkušenosti, na jarním trojúhelníku se jistě budou hodit.

V H14 v sobotu Ondra Petruš vyrovnaným výkonem třetí za zkušenými Stehlíkem z Plzně a Dondou z Ostrova. V neděli se přidal ještě Míra Kváč, oba naši borci udělali pár větších chyb, kterými se připravili o lepší pozice a skončili na 5. a 7. místě (z 10), Ondra vyhrál aspoň doběh, běhá rychle :).

V dívčí D14 běžela Natálka – v sobotu 7. a v neděli 9. (ze 14), v neděli pár kontrol tak trochu pokazila, ale podařilo se jí vyhrát postup na šestku a na doběhu byla druhá, běhat umí a v mapě se toho dá ještě zlepšit… 🙂

Dorostenecké kategorie:

V D18 v sobotu Maruška 2. (ze 7) za ostrovskou Sárou Pecko, v neděli 4. (z 8) zase za vítězkou Sárou a dvěma pragovačkami. Stejně jako u všech ostatních, je to cenné sbírání zkušeností do dalších závodů.

Kategorii H16 v sobotu ovládli mloci – 1. Sam, 2. Honza P., v neděli kluci stále drželi při sobě a obsadili bronzové (Sam) a bramborové místo (Honza), takže celkově moc hezké výkony!

V hlavní kategorii H21 (5,6 km, 22 kontrol) startovali v sobotu Fanda, Břéťa a Vojta, Fanda trochu bojoval s buzolou, možná občas zapomněl, že ji má a nakonec z toho bylo 22. místo s časem 61.18, Břéťa obsadil 18. místo s časem 52.46 a Vojta  se umístil na místě 14. s časem 42.11 a jednou pětiminutovou chybou v půlce závodu, která ho bohužel stála 8 míst, zde už se počítá každá vteřinka… V neděli se Fanda přihlásil do H20, kde byl sám v kategorii, ale může se porovnat s kategorií H21, kteří měli stejnou trať. Břéťa ani Vojta v neděli neběželi.

Veškeré výsledky, časy i mezičasy všech kategorií nalezenete zde:

Fotky do tohoto článku dodaly Žaneta a Stáňa. Děkuji.

Další závody, kterých se může naše mločí mládež zúčastnit, je náš mločí jarní trojúhelník, této příležitosti zazávodit si kousek od domova využije doufám většina dětí (přihlásíme všechny).

Ještě trochu promočená ze sobotního slejváku a z nedělních bažin, potoků a rybníku zdraví