NA PLOCHÉ DRÁZE PADL REKORD A MÁLEM I FOTBALISTA

Před třemi roky oprášili členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK tradici jarního a podzimního kilometru na ploché dráze.

S tím jarem to kvůli epidemii koronaviru sice nevyšlo, ale to nikomu nevadilo. Startovalo se individuálně. Čas se měřil pomocí čipu, který měl každý připevněný na ruce.

Svoje běžecké možnosti si přišly vyzkoušet tři desítky sportovců, z nichž nejmladšímu – Lucii Pivcové – bylo pouze pět let.

Kdo přišel, určitě nelitoval. Na pískovém oválu padl totiž rekord. Ten časem 2 min. a 43 s. vytvořil stříbrný z juniorského M ČR v roce 2012 v závodu na 1500 m David Špindler (na úvodní fotce mu gratuluje zakladatel závodu Jan Fišák). Rychlejší byl už jenom Ole Olsen z Dánska v sedmdesátých letech. Ten ale jezdil na motorce.

O Špindlerův skalp se pak pokoušel František Kováč z pořádajícího oddílu. Špindlera sice neporazil, leč jeho 2:55 patří také k nejrychlejším v historii. Nejlepší ženský čas (3:47) předvedla Oliwia Tomczak – sedmá v celkovém pořadí.

Jarního kilometru se zúčastnila i celá mločí dorostenecká skupina: Fanda 2:55, Sam 3:21, Honza Pavlík 3:31, Honza Pivec 3:35, Břeťa 3:47 a  Maruška 3:59 a hejno čtrnácti mločích dětí a jedno nemločí a taky pár odvážných rodičů.

 

Jako poslední se do závodu přihlásil byvší fotbalista Petr Kroupar. Šel to ale takříkajíc „z voleje“. Na jeho vystoupení se přišla podívat početná klaka jeho příznivců. Kroupar vyrazil opravdu pěkně a nejméně do dvou třetin oválu to vypadal na velmi dobrý čas. Závěrečná dvoustovka a zvláště pak poslední metry, kdy při klopýtavém kroku hrozil několikrát i pád, však byly pro jmenovaného utrpením. Někteří přihlížející se rychle dotazovali lékařského dozoru MUDr. Fišákové, zda má záchranářské auto opravdu ve výbavě dýchací přístroj a defibrilátor. Odvážného fotbalistu si pak od cíle odnesli kamarádi k přilehlé pivnici Pod Tribunou, kde se běžec dal trochu do kupy. Pro úplnost dodejme, že se Kroupar s časem 4:23 zařadil na čtrnácté místo.

Celkové výsledky najdete na sportident centru nebo ke stažení v pdf.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Preiby napsal:

    Gratuluju všem k pěkným časům. Je vidět, že trénink s Romanem nese ovoce
    Sam parádně za 3:20, to už je pěkný rychlostní základ do dalšího rozvoje. Maruška pod 4 minuty, taky velmi dobrý. A Břéťo, koukej zabrat, ať tě nepředběhne táta 🙂
    A samozřejmě Fanda, to je rychlík, tam čas pod tři minuty není žádné překvapení. Samozřejmě klobouk dolů, ale nemůžu ho příliš chválit, aby nezpychnul :-))

    Já jsem nezvládnul dorazit. Jednak jsem rozbitej ještě z víkendového závodu, děti trochu posmrkávaly, aby si to vyzkoušely, limituje mě práce a dal jsem přednost středečnímu mapování. Ale doufám, že na podzim budu fit a poměřím s vámi síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com