DVAKRÁT BEDNA Z VYSOČINY

1200 natěšených orientačních běžců se sjelo na první velkou prázdninovou akci – 3denní HSH Vysočina Cup, která se konala druhý červencový víkend na Chrudimsku mezi obcemi Studená Voda a Smrček. Na závody vyrazila také jedenáctičlenná výprava z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. A nevracela se s prázdnou. Úvodní krátká etapa se odehrála v prostoru plném porostových, terénních a kamenitých detailů. Kromě orientační náročnosti se všichni museli vyrovnat i s extrémním vedrem. Docela jiné počasí panovalo další den, kdy byla na programu klasická trať. To se pro změnu citelně ochladilo a v průběhu dne stále pršelo. Do třetí hendikepové etapy se vybíhalo s časovými odstupy, které vyplynuly ze součtu předchozích dvou závodů.

Pepa Milota v kategorii H60B si zavařil ve druhé etapě, kdy při postupu ze svahu skrz borovicový hustník ztratil mapu a musel ji přes tři minuty hledat. Do hendiepu proto vbíhal až jako třetí. Po nejlepším výkonu víkendu – byť se v úvodu pořádně zasekal v ostružinách (historku o zápasu s medvědem mu nikdo nezbaštil) – se mu podařilo před koncem stáhnout havířovského Jakobiho a cílem proběhl jako druhý. Vítězství bral další borec z Havířova – Lužný.

Spolehlivé Stanislavě Opavové (kat. D65) patřila před závěrečnou etapou čtvrtá příčka. Jedna ze soupeřek před ní však chybovala v ražení a byla diskvalifikována. Stáňa se tak posunula na třetí místo.

Na bronz mohl tentokrát pomýšlet i Miloš Kamaryt (kat. H55B), jenž podal solidní výkony v I. a III. etapě. V té prostřední se ale dopustil několika chyb, a ty se neodpouští. I tak je jeho páté místo pěkným výsledkem. O příčku horší skončil Tomas Placek v kategorii H12.

Ostatní mariánskolázeňští závodníci byli hodnoceni ve druhé a třetí desítce: Nikolas Placek (11. v H10), Břetislav Milota (22. v H18B), Veronika Placková (13. v D35B), Petr Placek (14. v kat. H40B), Martina Kamarytová (13.), Radomíra Jelínková (16., obě v kat. D50B), Jan Milota (13. v kat. H10N).

Určitě je dobré poděkovat pořadatelům. Vše klapalo, jak mělo. Za ten déšť, který skoro znemožnil odjet autům po druhé etapě z louky, takže poslední den mnozí parkovali raději na silnici, určitě nikdo nemohl. Pochvalu zaslouží mimořádně kvalitní catering se širokou nabídkou. Na rozdíl od některých jiných akcí měl návštěvník pocit, že prodávajícímu personálu jde hlavně o to, aby se všichni rychle, levně a pořádně najedli.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com