Mapový trénink za účasti mistryně světa MTBO – hodnocení

Ve středu 8.6. proběhl „už tradiční“ souboj cyklistů a běžců na trasách v okolí Mariolázeňského  hřbitova. A kdo byl lepší? Řekl bych, že to skončilo remízou.

Na dlouhé trati (7,5 km/19 kontrol) posílila cyklisty mistryně světa v MTBO Verča Kubínová a vypadalo to na vítězství cyklistů. Bohužel si Verča přivezla přítele Jirku Valeše, který ji v přímém souboji o kousek porazil. Na dalších místech skončili převážně cyklisti (Ondra Petruš, Pepa Beneš, Míra Kváč a další) mezi které se dokázal vklínit běžec Sam Janoch. Všem se trať velmi líbila, jen Verča poznamenala, že jí kolo překáželo při prodírání zarostlých cest a přelézání popadaných stromů.

Na střední trati (5,1 km/16 kontrol) proběhl souboj zkušených běžců (Ondra Herman, Pepa Milota) s mladým a méně zkušeným cyklistou (Honzík Beneš). Honzík absolvoval trať MTBO poprvé a i přes technické problémy ji zdárně dokončil. Na zkušené běžce však dost ztratil.

Krátká trať (2,1 km/ 6 kontrol) dopadla zajímavě. Martin Kváč ji zaběhl skoro bez chyby podobně jako Anča Petrušová s maminkou, které jely na kole. Spousta ostatních běžců a běžkyň se však nechtěla držet cest a jako správní orienťáci si cestu zkracovali přes les „cestou necestou“.  Většinou však zabloudili a raději se vrátili na start.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jirka Valeš napsal:

    Díky za pěkný trénink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com