První individuální běžecká žákovská výzva otevřena pro mladší i starší dorost i pro veterány

ÚVOD

Jakmile začala platit přísná podzimní vládní anticovid opatření, což nastalo 22. října, kdy byl vyhlášen “Zákaz volného pohybu osob” a venku se smí “pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu 2 osob” jsme museli přejít na individuální tréninky, v případě mapových tréninků to bylo jednoduché, naskočili jsme na stejný model jako na jaře.

V případě běžeckých tréninků pro dorost to bylo také celkem jednoduché, dorostenci jsou většinou již zvyklí trénovat individuálně, v čemž nyní pokračují pod vedením Honzy Fišáka a nově v sobotu pod vedením Romana Skalského.

Žákovské tréninky jsem za tohoto stavu chtěla nejprve zrušit, ale nakonec mě Žaneta Pivcová inspirovala k přemýšlení o vytvoření nějakých individuálních tréninků. Podpořena dalšími rodiči jsme vymyslela první trénink – první běžeckou výzvu a s Maruškou jsme tento trénink hned 23. října připravily.

Pro lepší a rychlejší komunikaci s dětmi jsme společně vytvořily messengerovou skupinu “Mloci lesní”, kam píšu pokyny k těmto tréninkům, také k mapovým tréninkům a dostává se mi tak rychlé zpětné vazby. Dětem, které messenger ještě nemají nebo nechtějí používat píšu přes email jejich rodičů.

STAŤ

První individuální běžecká žákovská výzva

Zadání: Vyražte směrem k lavičce pana Sklenáře. Rozklusejte se, rozcvičte se, dejte si abecedu (nezapomeňte na atletický pohyb rukou) a par svižných rovinek.

Připravily jsme pro vás s Maruškou dva okruhy: Okruhy pana Sklenáře

Nejprve si je proklusněte, ať jste si jisti trasou a pak si je změřte a casy pošlete. Start je na bílém betonovém poklopu, tam je zároveň i cíl:

Popis krátkého okruhu: Běžíte těsně před lavičku, kde za břízou a před smrkem zahnete doprava nahoru. Utíkáte kolem stromu s modrými puntíky, každého z těchto označených stromu se dotknete. Je tam 9 puntíků a pak strom s modrou čárkou, ten už je skoro na té horní cestě, toho se také dotknete a běžíte doprava po vrstevnicové cestičce.

Běžíte stále rovně, přeskočíte 2 male klády, které leží přes cestu a doběhnete až na rozcestí se silničkou, tam odbocčíte prudce doprava dolů, je tam zase na strome šipka:

Seběhnete zpět na spodní cestu, odbočíte doprava a finišujete zase k bílému poklopu.

stejný jako ten krátký okruh.
Změřte si čas i druhého okruhu.
A za odměnu si můžete najít poklad. Je tam i papír a tužka, časy můžete zapsat tam.
Zde je vše jasně a přehledně vyznačeno na mapce:
ZÁVĚR
Tento trénink je otevřený odteď i všem ostatním mlokům. Poklad bude možné najít ještě do neděle do odpoledne.
V tuto chvíli je již postavena druhá běžecká žákovská výzva i s novým pokladem. Pro starší mloky otevřeme zase za týden.
Jana a Maru

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com