Výsledky mapového tréninku u Kamzíku

Ke středečnímu mapovému tréninku 21.10.2020 jsme využili tratě ze závodu oblastního žebříčku 3.10.2020, které stavěl Vojta Bartoš pod dohledem Pepy Miloty.

Každý trénující měl možnost si předem naplánovat postupy, poučit se z chyb skutečných závodníků či popisů postupů mloků, kteří se o své plány nebáli podělit. Při pohledu na výsledky vidím, že těm, co se připravovali, se dařilo výrazně lépe než obvykle. Projevilo se to na výsledcích obou tratí. Myslím, že účel to splnilo a každý se může nad svými plány při závodech nyní více zamyslet.

Výsledky tréninku jsou zde: https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/trenink-2020-10-21-kamzik.

Z výsledků na “sportident centru” si můžete vytvářet i zajímavé grafy ztrát na nejlepší mezičasy – stačí zaškrtnout políčko příslušného závodníka. Přikládám graf mloků z kategorie H12 a H14. Výborné výkony předvedli zejména Ondra Petruš a Míra Kváč. Oba se na trénink připravovali, na dobrém bezchybném výsledku se to projevilo:

Druhý graf patří mločím holkám D12-D14 (Viki s Luckou si na trati vytvořili osobní rekord):

Třetí graf ukazuje průběh tréninkového závodu v TOP5 – je patrné, kde se závod rozhodoval:

Čas pod 30 minut (tj. 10 min/km) je v tomto terénu už znakem výborného závodníka. Musím však dodat, že čas úplně všech při tréninku je hodně dobrý. Kdo mi nevěří, ať si svůj čas a postupy porovná s výsledky D14 ve skutečném závodě 3.10.2020 zde: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=5594

Čtvrtý graf ukazuje průběh včerejšího tréninkového závodu na trati H10:

Všichni trénující při včerejším tréninku poznali, že tratě v kategorii D14 nejsou jednoduché a nejlepší holky tam běhají hodně hodně dobře. Proti nám navíc mapu viděly poprvé až na startu. Možná bude vhodné si podobnou exkurzi do závodů jiných kategorií někdy v budoucnu zopakovat.

V soutěži družstev (tréninkových skupin) se o prvenství dělí Daňci a Divočáci, těsně před Jezevci. Systém bodování jako při Ašském štítu (který doufám snad už příští rok vyhrajeme, jako Mloci).

  • Daňci     10 bodů
  • Divočáci 10 bodů
  • Jezevci    9 bodů
  • Srny        7 bodů
  • Myšky     5 bodů
  • “LPM”     3 body
  • Zajíci      0 bodů

Děkuji Janě za pomoc z roznosem kontrol a následným doprovodem malých mloků. Děkuji Markovi a Fandovi, kteří mi pomohli všechny kontroly sebrat a současně obdivuju statečného Marka, který pro jednu zapomenout krabičku vyrazil ještě jednou za tmy. Děkuji všem trénujícím, že se včas přihlásili a vedoucím tréninkových skupin za dodržení časového plánu.

Honzovi a Daniele děkuji za fotky z tréninku. Viz níže.

Luděk

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com