MČR a Veteraniáda ve sprintu OB

„MLOCI“ UMÍ SPRINTOVAT

V Čáslavi, městě, odkud vyšly například atletky Kratochvílová nebo Formanová, startovala v roce 1970 Stanislava Opavová z Mariánských Lázní na Mistrovství České republiky mladších dorostenek v běhu na 800 metrů. Doběhla tehdy třetí. Po letech se vrátila na „místo činu“ a svůj dávný výsledek ještě vylepšila, byť v trochu jiném sportovním odvětví.

Uprostřed května se v Čáslavi konalo Mistrovství ČR v orientačním sprintu. Mezi tisícovkou účastníků bylo také šest veteránů z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. První polovina závodu se odehrála v historickém centru města. Tam se občas chybovalo v místech, kde byly kontroly poblíž sebe. Kdo opomněl číst kódy na stojanech, měl smůlu a byl diskvalifikován. Pak se tratě přesunuly mezi ploty a budovy sportovních areálů a částečně i do příměstského lesa. Finišovalo se na atletické dráze. Nejlepšího výsledku z mariánskolázeňské výpravy dosáhla Opavová, startující v kategorii D65. Ta se rozvzpomněla na svůj výkon z mládí – to ji možná nakoplo – a vyběhla druhé místo. Na vítěznou Horynovou ze Zlína ztratila pouze 21 sekund. Zahanbit se nedali ani muži. Josef Milota (H60) a Jan Fišák (H75) obsadili třetí příčky, na bramborové pozici doběhla Radmila Miturová (D50), sedmý byl Jan Sklenář (H75) a 24. skončila Jana Sklenářová (D55).

O den později se před kamerami České televize, která pořizovala přímý přenos hlavní kategorie, odehrál v Pardubicích další vrcholný závod – M ČR sprintových štafet. Ty jsou tvořeny dvěma muži a dvěma ženami, přičemž ženy běžely první a čtvrtý úsek. „Mloci“ mají z této nové disciplíny – běželo se teprve pošesté – čtyři první místa (Smiřice, Valašské Meziříčí, Uherský Brod a Zlín). Pouze předloni v Brně byli až pátí. Letos sice první místo neatakovali, přesto konečná třetí příčka v kategorii DH260, oceněná jak jinak než perníkovými medailemi, je úspěchem. Tým běžel ve složení Opavová, Fišák, Sklenář a Miturová. Oporami byly hlavně ženy.

Nutno dodat, že k umístění jim pomohli soupeři, kteří díky jedné špatně oražené kontrole na jednom z úseků diskvalifikovali celé družstvo. I to ale patří k tomuto typu závodu. Vyhrála Zruč nad Sázavou před Kladnem.

 

Josef Milota

   

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com