Štafety a družstva v Tisu – aneb mladí Mloci nezklamali!

MČR štafet a oblastních výběrů

Vrchol klubové sezóny se letos uskutečnil v Tisu u Blatna v poměrně plochém terénu, porostově bohatém a plném balvanů a kamenů. Počasí moc nepřálo.

I naši mladí Mloci se účastnili zejména štafetových závodů v sobotu. V neděli po systémových změnách v závodech družstev nebyly vyhlášeny žádné dětské kategorie, tak se alespoň ti odvážnější vydali do mixových družstev do úseků s přijatelnějšími, ale přesto většími parametry tratí, než na které je žactvo zvyklé.

Sobota – štafety

Západočeskou oblast za náš klub reprezentovali v sobotních štafetách v H14 Samuel Janoch, Honza Pivec a Jonáš Černý. Tito tři už zkušení závodníci odběhli svůj standard. Jen Honza Pivec trochu zaříznul svoji štafetu “lehkou” nepřipraveností vystartovat a na předávce do druhého úseku se na něj muselo čekat.

 • Samuel (32:45)
 • Jonáš (37:51)
 • Honza P. (46:16 – cca 5 minut)

V H12 měl Miki Janoch účast jistou, Míra Kváč a Tomas Placek si po dobrých výkonech na soustředění místo v sestavě Západočeské oblasti nakonec taky vybojovali.

Miki Janoch podal skvělý výkon za ZČO3 – finišoval ve 14. nejrychlejším čase na svém úseku (28:40)  a svým kolegům ve štafetě nadělil pět a více minut. Celkově jeho štafeta doběhla na 24. místě.

Tomas s Mírou běželi spolu za oblast ve štafetě ZČO4, která ve všech třech úsecích běžela zcela vyrovnaně s naší oddílovou štafetou H12A. V cíli byl po velkém souboji dřív nakonec mlok Míra Kváč před mlokem Pepou Benešem a vybojoval 29. místo.

 • Tomas (ještě H10)! (46:03)
 • Míra (45:39)

Áčková štafeta H12 MLOK se tedy umístila ve velké konkurenci na slušném 30. místě o jednu jedinou vteřinu za ZČO4.

 • Miky Prinz (ještě H10)! (46:03)
 • Ondra Herman (43:51)
 • Pepa Beneš (45:03)

Krásně vyrovnané výkony všech našich pěti borců! Gratulace a díky za divácky atraktivní podívanou.

 

Druhá štafeta MLOKu H12B zaběhla také výborně, je třeba připomenout, že běžela dvě děvčata (třetí slečnu bohužel nemáme, abychom mohli postavit D12) a dva členové štafety jsou ještě HD10.

 • Lucka Fišáková (ještě D10)! (46:21)
 • Honzík Beneš (ještě H10)! (62:59)
 • Viktorka Szekelyová (54:26)

Nakonec se umístili na 32. místě a za sebou nechali ještě dalších sedm štafet. Musím pochválit všechny, ale určitě stojí za pozornost výkon Lucky, která jako D10tka dokázala držet krok s klukama H12 a udržela štafetu na prvním úseku v kontaktu s dobrým výsledkem.

Z mladých MLOKů byla v sobotu sestavena ještě jedna štafeta MIX ve složení Vojta Bartoš – Maruška Bartošová – Břéťa Milota. Tato štafeta MLA1 se díky nadprůměrným výsledkům všech tří členů dokázala umístit na 39. místě z 90 štafet. 

 

Neděle – družstva

V neděli Mlok neměl šanci postavit družstvo pouze z mládežníků. Žádná taková kategorie vypsaná nebyla.

V nominaci do družstev za ZČO se probojovali Honza Pivec, Samuel Janoch a nakonec i Tomas. Naše H14ctky odvedli svůj dobrý standard a byli pro svá družstva oporou (Samuel 33:36, Honza 36:08). Tomasovi premiéra ve družstvech taky vyšla. Vzhledem ke své příslušnosti do kategorie H10 zaběhl dost dobrý čas 37:04.

Z mločího žactva se družstev zúčastnili Lucka Fišáků, Ondra Petruš a Jonáš Černý v kategorii MIX. Poradili si všichni výborně a dost možná Lucka a Ondra ten den odběhli zatím svůj nejtěžší a nejdelší závod. Moc je chválím za odvahu si to vyzkoušet.

 • Ondra Petruš 40:59 – skvělý čas – ve štafetě s naší mladou a jedinou “jednadvacítkou” – Vojtou Bartošem – 32:50 – konečné místo 7. !!! 
 • Lucka Fišáková 56:57 – také super! – ve štafetě s Jonášem – velmi rozmanitá – konečné místo 42.
 • Jonáš Černý 45:41
 • Maruška Bartošová nemá v mločím oddíle žádnou spolubojovnici, na štafety tedy hostuje v oddíle Praga Praha (na dívky mnohem bohatším). V družstvu DH18 PGP2 podlala jako ještě D16 výborný výkon a dopomohla tak k celkovému 23. místu, těsně za družstvem VPM2.

Za zmínku stojí ještě výkon Káti Černé (mločí odchovankyně), která byla členkou bronzového družstva VPM1. 

Na závěr musíme projevit radost a obdiv nad výkony všech našich mladých mloků. Každý z nich má určitě potenciál být nadále lepší a lepší a třeba si svými výkony za rok říct také o nominaci do oblastních výběrů. Tak se toho nebojte, trénujte, běhejte, jezděte na soustředění a hlavně, ať vás to baví!

Lukáš Pivec

Jana Bartošová

Fotogalerie

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com