Radka Jelínková zažila premiéru na stupních vítězů

Víkendové závodění v Karlových Varech

Tři oblastní závody v orientačním běhu uspořádal během víkendu oddíl Slovan Karlovy Vary. Pokaždé bylo na startu kolem dvou set účastníků. Členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK patřili jako obyčejně k těm nejpočetnějším výpravám. Ještě před startem přijela Erika Székelyová s dortem pro “mloky”. Prý aby se jim dobře běželo.

Krátká trať a sprint

Sobotní program začal závodem na krátké trati s centrem na Vítkově hoře poblíž karlovarského letiště. Za úmorného vedra čekaly běžce krátké postupy v hustých porostech i pár brutálních výlezů kolmo přes vrstevnice. Díky tomu se ani vítězové většiny kategorií nedostali na směrný čas kolem třiceti minut. Bylo to i dvacet minut víc.

Odpoledne se všichni sešli v karlovarské čtvrti Drahovice, kde se konal městský sprint. Ve svažitém sídlišti s několika oplocenými areály byly postaveny orientačně pestré tratě. To, že na mapě chyběly některé údaje, závodníci s úsměvem přešli.

Klasika

Nedělní klasická trať se odehrála opět na Vítkově hoře. Nebýt nastavovaného závěru v hrubě zmapovaných částech, kde se kvůli hustotě podrostu nedalo skoro ani jít a chvíli poté se v postupu na další kontrolu lezlo lesem i po čtyřech, šlo o pěkný závod.

Sedmičce mariánskolázeňských běžců se dařilo minimálně ve dvou závodech: Tomas Placek (2., 3. a 2. v H10), František Kováč (2., 1. a 1. v H18), Josef Milota (3., 2. a 4. v H35), Jan Sklenář (2., abs. a 2. v H65), Stanislava Opavová (1., 1. a 2. v D55), Martina Kamarytová (2., 2. a 4.) a Radomíra Jelínková (8., 3. a 3., obě D45).  

   

V případě poslední jmenované, která se OB věnuje už osmnáctým rokem, se jedná o první umístění na stupních vítězů. Inu, kdo je vytrvalý, ten se dočká.

Druhá místa obsadili na krátké trati Helena Tenglerová (D45) a Jaroslav Macura (H55), ve sprintu zvítězil Libor Černý (H45) a druhý doběhl Jonáš Černý (H14) a pouze na klasice se prosadili Miloš Kamaryt (1. v H45) a Břetislav Milota (3. v H16).   

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com