Štafety v Kamenici a sprint v Říčanech a Mloci v akci

V pátek 22.4. se v brzkých ranních hodinách objevila početná skupina malých a mladých mloků na Palackého ulici v Mariánkách, o pár hodin později byla tatáž skupina spatřena v osadě Ládví u Kamenice. Oddíl OB Kamenice zde pořádal první ze dvou štafetových závodů Českého poháru, kterého se zúčastnili i mladí Mloci.

Fotogalerie ze soboty  – fotky od Marka Topiče

Sobota štafety:

Od rána bylo krásné téměř letní slunečné počasí, shromaždiště bylo příjemné, všichni si to viditelně užívali. Žactvo z ML (DH12-DH14) závodilo za ZČO (Západočeskou oblast) a dorostenci Ondra a Sam reprezentovali oddíl ZTC (Západočeské sportovní centrum).

Na malém prostoru mraky kontrol, terén velmi členitý a kopcovitý, spousta podrostu – samá ostružina a navíc popadané stromy – nic jednoduchého

D14 (bez mločího zastoupení)

ZCO1 (Bára Vodrážková, Aneta Hanáková, Terka Stehlíková) – holky vybojovaly krásné třetí místo, tak jsme mohli při vyhlášení komu tleskat.

ZCO2 (Maruška Hynková, Adéla Peterková a Lucka Urbánková – ta věkem ještě D12) – 7. místo (z 12)

V H14 už měli i Mloci své zástupce – Mikyho a Tomase

ZCO1 (Robin Aněl, Kuba Ritter, Zdenda Brabec) – 5. místo (ze 14)

ZCO2 (Luky Štěrba, Miky, Max Haller) – 11.místo ze 14. – Luky předávala Mikymu na 12. místě, Miky o místo stáhnul (9. časem na úseku) a Max udržel.

ZCO3 byla bohužel neúplná štafeta, protože Tonda Černý nejel (Tomas, Egon Parula, -). Kluci si zkusili tedy alespoň první dva úseky. Tomas vybíhal, předával na 15. místě (v lese trochu zmatkoval a chyboval), ani Egonovi se příliš nedařilo, stáhnul o jedno místo.

HD12 s výraznou mločí posilou, jedna štafeta byla dokonce čistě mločí.

ZCO1 (Anička, Klárka Turková, Viky Andělová) – Anička zvládla nástrahy prvního úseku a předávala na úžasném třetím místě, Klárka bohužel zachybovala a předávala až na 7. místě, Viky ještě pár holek předběhla a štafeta nakonec skončila 5. (z 21) Holky byly samozřejmě trochu zklamané, ale zase posílené do dalších klání.

ZCO2 (Tobík Rauch, Martin Křenek, Pepa Jedlička) – krásné 6. místo (Tobík a Martin jsou ještě H10)

ZCO3 (Laděnka, Anička Krsová, Anička Hynková) – Laděnka si zkusila náročný první úsek a doběhla 11., Anička trochu ztratila a předávala 14., další Anička nakonec ještě trošku stáhla a holky nakonec skončily 13.

ZCO4 (Ondra Soukup, Kristýna Šultéty, Janička Maternová) -15. místo

ZCO5  – mločí štafeta (Tom, Lukáš, Ninuš) – Tom běžel dobře – bohužel udělal jednu velkou 10minutovou chybu a předával tak až 19. (bez té chyby by se býval pohyboval na okolo 11. místa, ale to je jen kdyby… :), Lukáš 19. místo udržel, ale stejně jako Tomík udělal velkou chybu na jedničku (ta je taky psychicky nejnáročnější – natož když běžíte svůj první závod v životě a navíce zrovna štafetu), pak už ale super. Ninuš štafetu pak dovedla do konce, kvůli několika drobným chybám sice ztratila ještě jedno místo, přesto však to byl výborný výkon na tak začátečnickou štafetu. Jejich cílem bylo nebýt disk a to rozhodně splnili a nebyli ani poslední. V neděli se dokonce posunuli ještě výš.

Dorostenci H18

ZTC1 (Kuba Stehlík, Sam, Tonda Svoboda) – Kuba je jako vítr, Samovi předával na 1. místě, Sam lehce ztratil, předával jako 14., Tonda Svoboda pak ještě vytáhl na 8. místo (z 61 štafet!!!)

ZTC4 (Štěpán Vodrážka, Ondra, Ondra Kurz) – Štěpán a Ondra jsou mladší H16 v konkurenci mnoha H18……. Štěpán předával na 52. místě, Ondra se posunul na 50. místo a Ondra K. doběhl nakonec na 40. místě.

 

Sobota – sprint v Říčanech

Nejlépe z dětí ZČO v kategorii D12 si vedla Lucka Urbánková, která získala bronz, na krásném 5. místě se umístila Viky Andělová a hned místečko za ní, na super sedmém místě, nejlepší z naší výpravy Laděnka Prinzová (7. z 34 závodnic z celé ČR)!!! Ninuš Topičová byla po štafetách už trochu unavená (aby ne, před závodama byla 14 dní nemocná), tempo zvolila mírnější, přesto na konci už nemohla a začala chybovat/zmatkovat:), nakonec z toho bylo 30. místo, zkušenost k nezaplacení. Anička Nykodymová zvolila naopak vyšší tempo a v cíli s překvapením zjistila, že jednu kontrolu vynechala, to se prostě občas stane a důležité je se z toho poučit, Áňa si příště trošku přibrzdí a pěkný výsledek bude na světě.

Naši kluci H12, Tom a Luky, se také vrhli statečně do říčanských ulic s mapou – obří plachtou. Tomášovi se závod líbil a nevedl si vůbec špatně, skončil na výborném 16. místě (ze 45), udělal dvě drobné chybky, jinak perfektní závod. Luky Bartůněk, teprve začínající s orienťákem, si také s tratí vedoucí říčanskými ulicemi i náměstím, poradil dobře, vše orazil a skončil na 37. místě. První tři kontroly Lukymu trvalo než se seznámil s mapou a novým měřítkem, na 3. kontrole byl 44., pak se ale chytil a už se jen zlepšoval. Na první sprintový závod v životě a vlastně skoro první celkově, podal Luky skvělý výkon, příště určitě bude ještě lepší.

V kategorii H14 byl ze ZČO nejlepší Robin Anděl, stejně jako Lucka stříbrný. Nejlepší z Mloků byl Tomas (z 27). Zmatkaři v této kategorii byli bohužel dva Západočeši – Luky Štěrba a Miky Prinz, kteří buď kontrolu neorazili nebo vzali jinou, asi se příliš vydali na štafetách a tady už jim chyběli síly k soustředění se. Na ubytování jeli spolu autem, aby mohli společně zpytovat svědomí:)

Ondra v H16 48. ze 76, Sam 54. ze 66 v H18 ( v obu kategoriích startují jen závodníci s licencí A nebo B – takže ti dobří, to už jsou kategorie, ve kterých někteří už trénují hodně (možná až moc).

Neděle – štafety,

…. doplním

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com