MTBO ve Valašských kotárech

V polovině prázdnin uspořádal SKOB Zlín Český pohár orientačních závodů na horských kolech v okolí Rusavy a sliboval kopce. V sobotu na rozjezd na krátké trati to ještě celkem šlo. Převýšení se pohybovalo do 400 metrů, ale na dlouhé trati slibovali pořadatelé převýšení i přes 1 000 m. Naštěstí pořadatel zařídil slušné počasí a většina cest byla dobře sjízdná. Dokonce to zajistil tak, že během závodů nepršelo a průtrž mračen přišla po ukončení sobotního a nedělního závodu. I tak tratě byly náročné, o čemž se přesvědčil člen závodní jury (liberecký Milan Meir), který po první polovině dlouhé trati ve Valašských kopcích raději vzdal.

Nevzdali to ovšem naši MLOCI – Ondra Petruš M17 a Marek Petruš M40, i když jim vše na trati vyšlo. Na sobotní krátké trati se nedařilo hlavně Ondrovi, který měl malou naději nominovat se na juniorské mistroství světa (i když je teprve dorostenec). Zapomněl totiž jet na jednu kontrolu a byl diskvalifikován. Nedělní výkon na dlouhé trati už byl lepší – 4. místo. To však k nominaci na mistroství světa nestačilo.

Zajímavostí bylo, že ve veteránských kategoriích M50 a M40 probíhal souboj otců a v dorostenecké kategorii M17 zase jejich synů a že stejné tratě měli kategorie M50 a M17. Otcové si tak se syny mohli porovnat výkony. Nutno říci, že dorostenci M17 jsou už rychlejší než jejich otcové a nejlepší rodinou dvojicí byli Zrníkové, kteří oba svoji kategorii vyhráli.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com