Pepa Milota jedenáctý na světě ve sprintu mužů nad 65 let.


WMOC – mistrovství světa veteránů orientačním běhu se letos konalo v Košicích. Košice jsou překvapivě velké město (asi jako Plzeň), působící příjemným, parkovým dojmem. Byli jsme i v botanické zahradě. Dokonce ani historická část města, ve které se konalo finále OB sprintu, nepůsobí nijak sevřeně. Historickou Hlavní ulicí protéká prostředkem přívětivý potůček v kamenném korýtku a pod zemí mizí jen na chvíli pod monumentálním Košickým Dómem. Po obou stranách Hlavní ulice, po níž už tramvaje nejezdí, jsou desítky hospod se stolky a židlemi venku, na chodníku. Nejsou mezi nimi žádné ohrádky, takže po obou stranách ulice je jedna kompletní, stovky metrů dlouhá předzahrádka, oddělená jenom různými typy židlí a stolů. Vše obsazeno. Na jediném volném místě před kostelem se usalašila skvělá cikánská kapela a bez reproduktorů centrum Starého města ovládla cikánskými dvojhlasy.
Závody v OB na krátké trati (middle) a klasické trati (long) se odehrávaly v kilometry vzdálených, mapově velmi náročných lokalitách. Vstávali jsme i před šestou. Vlezli jsme do Silickej Ladnice (žiaden led ta bol neni, iba zkamenělé slůňa) a prohlédli si Babskú dieru (ani jedna babka v nej).
Většinu titulů získali seveřané.
Ani MLOK (reprezentovali nás: W65/180 (závodnic) Stáňa Opavová, M65/280 Josef Milota, M75/201 Jan Fišák a M80/99 Jan Sklenář) příliš úspěšný nebyl. Jedinými našimi účastmi ve finále A bylo 11. místo v M65 Pepy Miloty a 31. místo v M80 Honzy Sklenáře. Oba v orientačním sprintu.
Běželo se 5 závodů. Kvalifikace na sprint a finále sprintu, společná kvalifikace na krátkou a klasickou trať, finále krátké trati a finále klasické trati. Z kvalifikace se ze skupin postupovalo do finále A , B nebo C nebo i D. Kompletní výsledky jsou na RACE DAYS – wmoc2023 (wmoc2020.sk)
Stáňa v cíli finále KT zjistila. že vynechala jednu kontrolu a byla diskvalifikována. Podle pravidel prvních deset běžců ve finále KT postoupí do finále klasiky o stupeň výš než se kvalifikovali a posledních deset naopak spadne o stupeň níž. Tak se Stáňa na long propadla do finále C. Byla v něm 3. Sklenář byl ve finále B v KT jedenáctý a finále A na long mu tak o jedno místo uniklo. Se Stáňou jsme se po zamyšlení nad výsledkovými listinami dohodli, že každý zvlášť zahajujeme soukromou speciální akci, směřující ke štíhlé, výborně trénované postavě, zvýšení mozkové kapacity a schopnosti se soustředit na celý závod v orientačním běhu. Slováci vybrali výborné terény, perfektně je zmapovali a vše bezchybně zorganizovali.
My jsme využili služeb Hanaorienteering, která se postarala o naše přihlášení, dopravu, ubytování, stravování a organizaci pobytu.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com