Drásal, bahno, Bogar, Bike arena, drsný MTBO, úspěchy mladých Mloků

Co všechno znamenají pojmy v nadpisu se přesvědčili mladí Mločí „bikeři“ Ondra Petruš, Míra Kváč, Pepa Beneš a  trenér, řidič, organizátor, trochu závodník Marek Petruš o víkendu 4.-5. září v 500 km vzdáleném Semetíně.

Semetín u Vsetína, kde se konaly další závody Českého poháru, je totiž místo kde se jezdí slavný Drásal bikemaraton a je zde i Vsetinská bike arena. To vše použil mistr světa v MTBO Kryštof Bogar při stavbě tratí. Snažil se postavit drsné MTBO, což se mu ve spolupráci s počasím podařilo. Skoro celý týden před závody pršelo a bylo tak na trati dostatek bahna. O tom se hlavně přesvědčil Marek P., který v sobotu odmítal prudké sjezdy chodit v bahně pěšky a raději se v něm po třech pádech vyválel.  I tak se v cíli divil, že trať middlu byla nějaká krátká.  Byla!!! Protože si místo mapy kategorie M 40A vzal mapu lehčí kategorie M 40B. Samozřejmě následovala diskvalifikace.

Lépe se dařilo na trati jeho synovi Ondrovi P, který skončil na 2. místě v M14. V této kategorii si vyzkoušeli první závody MTBO Českého páru i další závodníci Mloku a nevedli si špatně – Míra K. (5. místo) a Pepa B. (6. místo). Hodně závodníků sobotního závodu přemýšlelo, jestli si pořadatelé nespletli sport. MTBO má být orientační sport na kole a ne běh s kolem. 😊

I nedělní tratě „longu“ prověřili orientační, fyzickou a technickou připravenost závodníků. Pro naše mladé bikery byla velká škoda, že na traily Vsetínské bikeareny si stavitel tratí netroufl pustit žákovské kategorie – asi Vsetínská nemocnice není tak velká. 😊I tak Míra Kváč skončil na 3. místě, Ondra P. na 5. a Pepa B. na 7. místě.

Ondra Petruš si nadále drží svojí 50% úspěšnost medailových závodů MTBO Českého poháru a před posledními čtyřmi závody je v žebříčku na 2. místě za suverénem kategorie Filipem Schwabem.

Marek

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com