Míra Kváč – bronz na malém mistrovství Střední Evropy v MTBO

Slovenský Šaštín byl nejen dějištěm otevřeného mistroství Slovenska MTBO, ale i Českého, Rakouského a Maďarského poháru – tedy takového malého mistroství Střední Evropy v MTBO.

To si nemohli nechat ujít i mladí závodníci z MLOKu, kteří si v okolí Šaštína vyzkoušeli záludnost pískových cest.

Při sobotním middlu si s nástrahami tratě velmi dobře poradil Míra Kváč, když skončil v kategorii M14 na 3. místě (z 12), když se celý závod pohyboval na stupních vítězů.  Ve starší kategorii M17 se Ondrovi ani Pepovi tolik nevedlo.  Ondra po 3 pádech a dvou středních chybách skončil na 10. místě a Pepa na 12. místě (z 12). U Pepy je obdivuhodné, že se dokázal vrátit na správnou trať, když od jedné kontroly odjel úplně na opačnou stranu a zjistil to cca po 1,5 km.

Na nedělním longu skončil Míra na 6. místě (z 12), když ho od bronzu dělila 1 minuta 19 sekund. Pepa zajel ve své kategorii lépe a skončil na 8. místě (z 9).

Ondra se nedělního závodu nezúčastnil, protože v neděli ráno odjel bubnovat na odpolední koncert, který byl během nedělního dopoledne zrušen. ☹