OHLÉDNUTÍ ZA JARNÍM TROJÚHELNÍKEM

V lesích u Rájovské myslivny je dostatek vláhy

Druhý květnový víkend uspořádal Mariánskolázeňský orientační klub MLOK 35. ročník vícedenních závodů Jarní trojúhelník. Aspoň jednu ze tří etap si zaběhlo téměř pět set běžců.

Začínalo se v pátek v podvečer parkovým sprintem, jehož první část se odehrála v nově zmapovaném prostoru sídliště v jižní části Úšovic kolem ulic Franze Kafky a Kubelíkova. Uzlový přechod před školou byl kvůli možné dopravě hlídaný městskou policií. Pak se dění přesunulo do školních areálů, zástavby v ulicích Na Průhonu a dobíhalo se od školní družiny na plochou dráhu.

Dvě lesní etapy měly stejné centrum jako loni na okraji obce Rájov. Na start i z cíle to bylo pokaždé asi 1,5 km. Lesy severně i jižně od Rájovské myslivny jsou natolik orientačně pestré, že v nich lze stavět zajímavé závody opakovaně. Nebylo divu, že v hlavní mužské kategorii H21 zvítězili pokaždé s přehledem Matěj Kamenický z Pardubic a v ženách Barbora Šiková resp. Karolína Kamenická z Plzně, všichni členové výkonnostní skupiny Elita. Do celkového pořadí ale tito tři nepromluvili, neboť absentovali v úvodním sprintu.

Nejvíce se do paměti zapsala závěrečná krátká trať ve zcela rovinatém lese, kde to však bylo na pohyb dost náročné. Ochránci přírody by jistě zajásali, že se v lesích daří zadržovat více vláhy, což dokladovali závodníci, kteří se do cíle vraceli s notně promáčenými a zabahněnými botami, tedy minimálně. Zkušený veterán Milan Borovička z Prahy svůj boj se živlem popsal takto: „Při překonávání jedné dost široké i hluboké melioračky mě to vcuclo až po pás. Po odhození mapy, buzoly a čipu jsem se pak z bažiny vyplížil po čtyřech.“ Nutno dodat, že nebyl jediný. V cíli si pak takto postižení stěžovali pořadatelům, na což tito zareagovali prohlášením, že budou navíc vybírat lázeňský poplatek za bahenní lázně.

V hlavní kategorii mužů si první tři místa rozdělili Křivda (Choceň), Ritter (Ostrov) a Despetovic z Německa. V ženách zvítězila Ryšavá (Praga Praha) před Hanákovou (Kralovice) v celkovém součtu časů o pouhé dvě sekundy. Třetí byla Lepšíková (Jičín).

Domácí oddíl reprezentovala vesměs mládež. První příčky vyběhli Anna Petrušová (kat. D10F) a Jan Beneš (H12) a bronz získali Marie Benešová (D10) a Miroslav Kváč (H14). Obtížná třetí etapa pak odsunula z medailových pozic na nepopulární čtvrté místo Ondřeje Hermana (H14) a Ondřeje Petruše (H16). 

První v kategorii H55 byl Karel Pilař z Aše, jenž jako jediný dosud nevynechal ani jeden ročník Jarního trojúhelníku! Tomu se říká věrnost.

 

Josef Milota

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com