Mloci na MČR na krátké trati v Jizerkách

Víkend v Jizerských horách si užilo pět mločích dorostenců. V sobotu byly kvalifikační rozběhy, v neděli dle výsledů finále A, B nebo C.

Shromaždiště bylo na kopci nad Novou Vsí nad Nisou a už jen kvůli nádherným výhledům stál výlet do Jizerek určitě za to! (navíc naši Mloci ještě stačili v sobotu večer vyběhnout na dominantu Libereckého kraje a zdolat  tak nejvyšší vrchol Ještědsko – kozákovského hřbetu 1012m.

Mloky na MČR reprezentovali:

Maru Bartošová (D18)

V D18 startovalo 78 závodnic – v sobotu 2 rozběhy po 38, Maru v rozběhu 14. – postup do finále B (prvních 9 do finále A, dalších 19 do finále B, zbytek do C), v neděli ve finále B byla Maru  8., celkově tedy vybojovala 26. místo. Toto mistrovství bylo započítávané do jarní části žebříčku A , v něm je nyní Maru na velmi slušném 18. místě (po 4 závodech).

Honza Pivec, Sam Janoch (H18)

V H18 startovalo 103 závodníků – v sobotu ve dvou rozbězích – Sam byl v prvním rozběhu 42., Honza ve druhém 41., oba kluci tedy dopadli téměř shodně a oba v neděli bojovali ve finále C, Sam skončil na pěkném 5. místě, celkově tedy vybojoval 54.místo (těsně za polovinou) a Honza 23., tedy celkově 72.

Břéťa Milota, Fanda Kováč (H20)

Kategorie H20 čítala celkem 55 závodníků, opět se běžely dva kavlifikační rozběhy. Fanda v prvním rozběhu 25., Břéťa v druhém rozběhu 24., tedy posledním postupujícím do finále B. V neděli Fanda ve finále C 5., celkově 50. (za ním bohužel už jen 3 disk), Břéťa dopadl o chlup lépe, ve finále B byl 27. a celkově vybojoval 44. místo.

Terén byl náročný – kopcovitý, plný kamenů, hustníčků a podrostu. Tratě byly postavené zajímavě. Chybovali mnozí.

Na takto velkých závodech se vždy ukáže, jak mohutně se tento sport rozvíjí a jak veliká je konkurence.

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com