Mistroství Evropy MTBO – štafeta

Před nedělním štafetovým závodem bylo jasné, že když Ondra bude chtít vidět opět jedničku, bude muset česká štafeta dorostenců vyhrát.

První úsek rozjížděl jičínský Lukáš Tůma a dovezl ji na 1. místě. Půl minuty před favorizovanou finskou štafetou a španělskou štafetou, která měla na prvních dvou úsecích velmi dobré závodníky. Další favorit Francie ztratila na prvním úsek 6:33 minut a byla průběžně pátá.

Ondra předvedl na druhém úseku velmi slušný výkon a dovezl štafetu na 2. místě. Půl minuty za finskou a o 1:44 minutu před španělskou štafetou. Francie ztrácela na Finy 4:55 minut a posunula se na 4. místo.

Třetí úsek jel pražský Radek Lesage, který jezdil na Mistroství Evropy ve velmi dobré pohodě. Dva závody vyhrál (sprint a long) a při třetím závodě (midllu) ho kolize s oplocenkou srazila na 13. místo. Byla tedy velká naděje na zlato a tím i další jedničku pro Ondru. Povedlo se!!! Radek si mapu, trať i oplocenky pohlídal a štafetu dovezl na 1. místě půl minuty před Finy. Bronz nakonec vybojovali Francouzi a Španělé se propadli na páté místo za Litevce.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Pepa Milota napsal:

    Pecka, bomba, gratulace!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com