ŽB ve Zdechovicích

O víkendu 1. a 2. června proběhla u Přelouče druhá série Žebříčku B Čechy, tentokráte zahrnující všechny typy tratí: sprint, krátkou i klasiku. Náš oddíl vyrazilo reprezentovat 12 mloků, z toho 6 mládežníků a 6 veteránů. Počasí nebylo předem jisté, předpověď se stále měnila a nám nezbylo nic jiného, než se připravit na nejhorší.

V sobotu se začínalo sprintem ve Chvaleticích. Na radaru byla průtrž mračen už zřetelná. Dětské kategorie stihly závod odběhnout jen za mírného deštíku, dospěláci si užili přípravu, start, závod i převlékání v silném dešti. Naštěstí bouřka se nám vyhnula, tak jsme si nestěžovali.

Závod sprintu byl vesměs jednoduchý, organizátoři ho ztížili jen několika umělými překážkami. Dařilo se především mladším žákům – Nikolas dokázal vybojovat bronz a Maruška obsadila krásné 7. místo (nebýt větší chybky na první kontrolu, závod by vyhrála!). Honza Sklenář bral bronz, ale s velkou ztrátou.

Počasí se umoudřilo a mohli jsme se s klidem přesunout na závod krátké trati do Zdechovic. Zde jsme se téměř nemohli předvést v našem oddílovém oděvu, protože se na nás okamžitě slétla hejna malých broučků, které evidentně naše žluté oblečení extrémně vábilo. Do TOP10 se tentokrát dostal Niki a Honza Sklenář, který svým konkurentům nedal žádnou šanci. Marušce utekla TOPka o 8 sec, opět přišla chybka na první kontrole. Pěkný závod předvedl i Honzík Beneš.

V neděli nás přivítalo sluníčko a vydrželo svítit po celou dobu závodů. Zato cestou domů se nám povedlo potkat 4 lokální bouřky. Opět bodovali jen Nikolas a Honza Sklenář, který své předchozí závody zprůměroval a bral stříbro.

Výsledky mládeže:

  • D12 Maruška Benešová – sprint 7. (31), krátká trať 11. (40), klasika 28. (37)
  • D14 Anička Nykodymová – klasika 68. (75)
  • D16 Naty Hermannová – sprint 42. (67), krátká trať 38. (68), klasika 35. (60)

 

  • H12 Nikolas Placek – sprint 3. (36), krátká trať 7. (38), klasika 6. (37)
  • H14 Jan Beneš – sprint 35. (77), krátká trať 24. (80), klasika 47. (66)
  • H16 Tomas Placek – sprint 63. (67), krátká trať 36. (61), klasika 35. (59)

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com