NA KAMZÍKU VYHRÁLI JOKEL A JIRÁSEK

Zábavný OB Kamzík
Zábavný OB Kamzík

OB Kamzík

Už po pětatřicáté se na Fit louce u Kamzíku nad Mariánskými Lázněmi sešli členové místních oddílů karate a juda, aby se poměřili v orientační běhu. Většina aktérů patří na Kamzíku k pravidelným hostům. Však se také v posledních několika letech předávala věrnostní uznání za dvacet i třicet aktivních účastí. I když se akce koná pořád na stejném místě, pořád se daří připravit orientačně zajímavé tratě.

Letos to bylo o něco delší než obvykle. Trať s volným pořadím kontrol – bylo jich třináct a jedna se mohla vynechat – měřila v ideálním případě něco přes šest kilometrů, takže časy pod dvě hodiny patřily k těm lepším. Nikdo na to ale nehledí, Kamzík je zábava na celé odpoledne (i večer). Na každé kontrole byly přichystány nějaké vědomostní nebo tvůrčí úkoly, jejichž splnění – běhá se s papírovou průkazkou a tužkou – dokládalo nalezení správného místa.

Vítězství v čase 136 min. a 19 s. patřilo vítězi z roku 2014 Romanu Jokelovi. Druhý v pořadí doběhl trenér karate Radek Malinovský (151:57), jenž přiznal, že většinu trati šel a bronz patřil prezidentu Budo Clubu Mar. Lázně Ivanu Korolovi (163:18), jenž má na svém kontě nejvíce prvenství ze všech. Do šestého místa se pak seřadili další tradiční hosté Karel Tesař, Manfred Franek a Vojtěch Průša.

Dorazili také orienťáci

Kamzík navštívili také pravověrní orientační běžci, kteří ale měli svoji kategorii a museli najít všech třináct kontrol. Ve skvělém čase 91 min. a 1 s. vyhrál nejstarší avšak zároveň nejzkušenější borec Jaroslav Jirásek z Chebu před Martinou Kamarytovou (96:10) a Luďkem Bartošem (102:30). Další příčky obsadili Radka Jelínková, Jana Bartošová, František Kováč, Břetislav Milota, Petr Novák, Žaneta Pivcová, Hana Kožíšková, Miloš Kamaryt a Ondřej Novák.

Na programu byla pro případné premiérové návštěvníky připravena lehčí trať s šesti kontrolami, která se odehrávala pouze na louce a v její blízkosti. To aby opravdu nikdo nezabloudil. Pro ostatní to byl spíše orientační sprint, a tomu odpovídaly i časy. Ten nejlepší – 8. min a 38 s. – měla Kamarytová. Za ní byli hodnoceni Kováč (9:16), Kamaryt (11:16), Jirásek (14:34), Marie Benešová a Jan Milota.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com