Mloci na nominačkách LOB

Příští týden začíná Mistrovství světa LOB v Estonsku. Závody mají výjimku estonské vlády. Budou přísně hlídané – závodníci budou žít v tzv. bublině známé třeba z letošních závodů v biatlonu. O účastnících za Českou republiku se rozhodovalo na konci v ledna v Rýmařově (viz předchozí článek) a dále pak na dvou měřených nominačních trénincích, které proběhly na Vysočině. Účastnil se pouze užší okruh závodníků, kteří měli reálnou šanci se nominovat. Pro nás mloky z okresu Cheb se jednalo o trochu složitější cestu s bojovými úkoly a nemožností ubytování … ale nakonec se nám podařilo na startu nominaček objevit. Uf!

Tratě byly mapově náročné, konkurence těžká, ale férová … i když někteří trenéři dorostu už trochu ztrácejí nadhled 🙂 … Dopoledne byl postaven hezký middle, odpoledne ještě hezčí sprint. Počasí bylo velmi mrazivé, ale příjemně slunečné. Oficiální výsledky nejsou zveřejněny, protože se jednalo pouze o měřený trénink. Kronikář oddílu MLOK je však bude mít k dispozici, takže se je jednou taky dozvíte.

 Příprava před závody

V kategorii D17 běžela Maruška. Na startu se sešlo 13 závodnic. První dva závody v Rýmařově se Marušce úplně nepovedly, a tak si přijela spíše hezky zazávodit a zjistit, zda se trénink vyplácí a dokáže zaběhnout i lepší výsledek. A to se jí povedlo! I přes drobné mapové zaváhání a díky kvalitnímu lyžařskému výkonu skončila dopoledne na skvělém 2. místě. Soupeřky znervózněly a začaly se obávat o své nominace. I když odpolední 5.místo je taky velmi hezké, tak na nominaci mezi tři nejlepší holky D17 to letos ještě nestačilo. Maruška ale i tak byla spokojená a těší se na další sezónu už mezi juniorkami.

 Maruška na doběhu krátké trati

O nominaci v H21 usilovalo celkem 8 mužů, na MS jich může jet pouze 6. Po závodech v Rýmařově zajel Vojta stabilně i obě tratě ve Vlachovicích, v obou skončil na 6. místě. K úplné spokojenosti mu sice pokaždé chybělo oprostit se od jedné mapové chyby, ale jeho hlavní letošní cíl se mu splnit podařilo – reprezentační trenér ho vybral mezi 6 nominovaných! Může se tak chystat na cestu na své první mistrovství světa. V Estonsku na něj bude čekat celkem 60 soupeřů.

Vojta na doběhu krátké trati

Nominace ČR je zde:

Přejeme prvnímu mlokovi v historii na mistrovství světa v LOB pohodu v českém týmu, negativní testy všech členům české výpravy, přesnou mapu a rychlé lyže. Třeba se mu ten vysněný závod bez mapové chybky podaří právě v příštím týdnu. Vzhledem ke všem pandemickým opatřením bude i samotná cesta přes 4 různě přísné evropské státy náročným výkonem. Těšíme se na vyprávění.

Základní info o Mistrovství světa LOB získáte zde: https://eventor.orienteering.org/Events/Show/6482

A my zbylí, co v okrese Cheb zůstaneme, si budeme přát, aby se pandemie u nás už rychle zvládla a přečkali jsme ji ve zdraví, abychom si mohli nějaké závody v roce 2021 taky zaběhnout.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com