MLOCI na Slovensku a u Balatonu

Organizátoři Českého poháru MTBO pro rok 2024 vymysleli, že 9 ze 17 závodů Českého poháru bude v zahraničí (Slovensko, Maďarsko, Německo). To klade zvýšené náklady na dopravu.

První dva závody proběhly v okolí Pezinku u Bratislavy a kdo si myslel, že budou na rovině, byl vyveden z omylu. Organizátoři vymysleli v Bílých Karpatech náročné kopcovité tratě s převýšením okolo 700 metrů. Na klasické dlouhé trati se Ondra Petruš (dorostenecká kategorie M17) umístil na 4. místě a Marek Petruš (veteránská kategorie M40) na 26. místě. Na krátké trati Ondra bohužel minul jednu kontrolu a byl diskvalifikován, Marek byl na 18. místě.

Další dva závody v Maďarsku nabídly zajímavé a zcela odlišné závody v okolí Balatonu, které byly součástí světové série elitních kategorií a veteránů. První krátký závod byl zajímavý tím, že některé kontroly nebyly na cestách a mohlo se jezdit všude možně.  To se moc nelíbilo Ondrovi – přesto skončil na 3. místě, Marek na 22. místě a další zástupce MLOKU Pepa Beneš (kategorie M17) na 8. místě.
Při druhém maďarském závodě už byly kontroly na cestách a závod byl velmi rychlý – dalo by se říci, že to byla „cyklistická stíhačka“.    Ondra se umístil na 4. místě, Pepa na pěkném 6. místě a Marek byl opět 22.

Po čtyřech závodech Českého poháru je Ondra v dorostenecké kategorii M17 na průběžném 3. místě, Pepa na 8. místě. Marek je průběžně ve veteránské kategorii  M40 na průběžném 13. místě.