Mloci odhalili tajemství kamenů u Žižkova vrchu

Konečně se blíží závody a tak bylo vhodné zvýšit náročnost mapových tréninků a ověřit tak připravenost mloků všech věkových kategorií. Pro středeční mapový trénink jsem proto vybral můj oblíbený kamenitý svah u Žižkova vrchu. Tisíce kamenů v terénu a při tom v mapě jsou jen desítky. Jak se v tom orientovat? Jak najít svoji kontrolu?

Trať pro HD10 byla docela příjemná, postupy vedeny po cestách, délka 1,5km, děti se vracely spokojené. Zvládly to samy a navíc ve skvělých časech – koukněte do výsledků! V Sokolově už můžou běžet bez fáborků!

Náročnější postupy mimo cesty podle azimutu nebo vrstevnic na trati HD14 také všichni v pohodě zvládli, i když je třeba dodat, že pro závodníky kategorie H12 nebo D12 ta trať byla náročnější, než jsou zvyklí.

Trať HD21 se stala těžkou hlavně proto, že jsem jim “záludně” vymazal v mapě všechny cesty, světle zelené hustníky,  paseky a i ten jediný krmelec, od kterého mohli kontrolu lehce najít. Tak to prostě při trénování orienťáku chodí! Velmi mapově těžkou trať jen podle vrstevnic a vodotečí (koukněte do play-map!) všichni zvládli pod hodinu. Takže pro mloky asi pohoda! Musím příště přitvrdit ještě o jeden stupeň více.

Výsledky, mezičasy, různé grafy jsou zde: sportident center (čekání na kontrole je už zohledněno – mezičasy mezi kontrolami už jsou čisté – týká se Petra, Břéti a Marušky).

Své postupy si prosím nahrajte na play-map.com: play-map

(plnou mapu nebo mapu bez cest si lze zobrazit po najetí myši nad tlačítko mapa a odškrtnutí “bez cest” a tu plnou pak ještě úplně vypnout přímo tlačítkem Mapa. Upozorňuju, že časy v play-map jsou podle načtených výsledků – tj. je tam započteno i čekání na kontrolách – proto se oficiální výsledky liší).

Chci poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že během samotného tréninku vůbec nepršelo. I když vím, že jsou mloci obojživelníci a nějaký květnový deštík (v podobě březnové plískanice) by je od hledání lampionů asi stejně neodradil, tak to bez deště bylo mnohem příjemnější.

Děkuji Janě, za pomoc při roznosu a sbírání kontrol a dohled nad tratí HD10.

Tréninku se zúčastnilo celkem 26 závodníků. Všem děkuji za hezké výkony.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com