NA NOVÝ ROK SE MLOCI OTUŽOVALI

Nový rok se dá vítat nejrůznějšími způsoby, pokud tedy nemáme na mysli pouze vyspávání po silvestrovské oslavě. Je-li řeč o sportovcích, tak ti aktivnější se účastní třeba nějakých novoročních běhů nebo výšlapů. Jsou ale i jiné aktivity.

Otužilecký nadšenec Ladislav Havíř z Lázní Kynžvart se inspiroval činností mariánskolázeňského spolku Royal Mrož Club, který pořádá už dvacet roků štědrovečerní koupel v Pstružím jezírku vedle golfového hřiště, a založil před jedenácti lety akci nazvanou Novoroční cachtání. To se odehrává 1. ledna ve 14 hodin na hrázi Mlýnského rybníku u kynžvartského zámku.

Cestu si tam našly tři desítky těch, kterým tři stupně teplá (nebo snad studená?) voda až tolik nevadí. Kromě Pepy Miloty a Petra Placka se do vody odvážil také Lukáš Povišer. Pavla Pěničková i přes příslib nafocení její koupele, návštěvu vody odmítla. I přes roční období se venkovní teplota pohybovala kolem deseti stupňů, a tak šli někteří do vody opakovaně. Všichni otužilci dostali jako obvykle pamětní diplom.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com