3. ZÁVOD ZIMNÍ LIGY U ČERTOVY HRÁZE

Druhou lednovou neděli se na soutoku Kralovického, Kočínského a Kopidlovského potoka v místě, kterému se říká Čertova hráz, konal 3. závod zimní ligy západočeské oblasti. Celkem se do jedné ze čtyř tratí vydalo 75 borců všeho věku. Závod připravil Jirka Valeš (LPM, na snímku vlevo), jemuž mapu připravil Aleš Hejna (VPM). Ta byla vygenerována z vrstevnicových podkladů, a kromě hnědé na ní byly už jen potoky a největší cesty. Les měl jednotnou bílou barvu.

dav

Prostor závodu, kterým byly pouze a jedině strmé svahy nad zmíněnými potoky, srovnatelné s krpály u Pivcovy Vížky, se nachází mezi obcemi Borek, Lednice, Kočín a Kozojedy. Dobře se pohybovat terénem znamenalo pozorně číst vrstevnice, byť jemnější tvary byste v mapě hledali marně. Trochu to připomínalo závody v roganingu, kde toho na mapě také moc není.

Na start se dostavili tři rodiny mloků: Benešovi, Milotovi a Plackovi. Na 9,1 km dlouhou trať si trouflo jen pět běžců. Nejlepší byl Radim Tokár (VPM) za 109:53. To jen pro představu o obtížnosti. Střední trať (6,1 km) navštívilo 22 běžců. Plný počet kontrol jich ale mělo jen čtrnáct. Pěkně zaběhl Marek Beneš, který měl druhý nejlepší čas (90:04), šestý byl Pepa Milota (101:51) a devátý pak Břéťa Milota (121:49). Na tzv. lehké trati (3,1 km) byl Tomas Placek pátý (68:29) a trať začátečník (2,2 km) absolvovali Nina Topičová (7. za 61:40) a Nikolas Placek (8. za 68:50). Zbylí mloci pojali tuto akci jako vycházku s mapou.

Při cestě tam i zpět byla těsně u silnice mezi obcemi Vrtbo a Horní Bělá k vidění dvě zajímavá kamenná seskupení – megalitický kamenný kruh a Hornobělské kamenné spirály. Na rozdíl od známých menhirů ve francouzském Carnacu si nikdo nemusí lámat hlavu, kdy a proč tyto objekty vznikly. Vztyčeny byly v roce 2018, zřejmě aby byla obec Horní Bělá světovější.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com