Velká Kunratická, 89. ročník.

Velká Kunratická, 89. ročník.
Kunratická se běhá v Praze, v Kunratickém lese. Na mužské trati jsou tři kopce – 10m, 45m a 45m. Ten prostřední – Hrádek – je tak strmý, stěrkovitý a kořenatý, že my, co lezeme po čtyřech, jsme výrazně rychlejší než několik exemplářů homo erectus, kteří kloužou stále zpět. Kromě toho se probíhají čtyři potoky. Nebyly letos rozvodněné, ale zato velmi rozbahněné a seběhy k nim slizké. Rychlý sešup do půlmetrového bahna přinášel řadu havárií a mnozí diváci dlouho marně vyhlíželi své borce, kteří proběhli k nepoznání maskováni blátem. Hlásili, že nějaké dámy – také mají potok – doběhly bez boty – nevyhrabaly ji.
Trať údajně měří 3,1 km a absolutní rekord drží Zwiefelhofer, který to někdy v minulém tisíciletí zaběhl za 10.58. Do Hrádku prý pospíchal. Letos měl nejrychlejší muž čas 11.43. Já mám letos rovněž rekord. Takhle pomalu jsem ještě nikdy neběžel: 30.28. Za mlada jsem běžel za 14.30. Mezi 1893 muži jsem byl letos 1811. A nad 70 let 51. z 86. Přesto, že bylo příjemné, dole mlhavé, dobré běžecké počasí. Pamatuji déšť, sníh i obojí.
Nevím o tom, že by se letos zúčastnil jiný MLOK. Kdysi jsme tento závod absolvovali s celým oddílem mládeže. Já mám po letošku 44 účastí.
Kromě různých sportovních celebrit a orientačních běžců (viz oficiální výsledky) byl spatřen i herec Jakub Kohák (24.22) a MUDr. Jan Pirk (22.14).
Honza

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com